Kardio stroje, na ktorých spálite najviac kalórií

Cítite, že potrebujete zo seba priam vypotiť kalórie? Zacvičte si na fitness strojoch. Niektoré z nich nájdete len v športových centrách, iné sú obľúbené na cvičenie v domácom prostredí. Kardio vždy kombinujete s posilňovaním, aby ste mali nielen štíhle, ale tiež pevné telo. Ktoré kardio stroje sú stále in a dokážete na nich spáliť najviac kalórií?

Cyklistický trenažér

Cyklistický trenažér resp. rotoped je jedným zo strojov, ktorý nájdete v mnohých domácnostiach. Kto miluje cyklistiku, ten si nenechá ujsť možnosť tréningu na bicykli aj v zime. Dokonalá simulácia bicyklovania dá zabrať hlavne dolnej polovici tela. Ak sa vám zdá tréning na rotopede nudný, pustite si k šliapaniu film alebo využite možnosti nastavenia tréningov priamo na stroji. Priemer spálených kalórií pri strednom tempe šliapania je 250 kalórií za 30 minút.

Spinningový bicykel

Trénovanie na spinnigovom bicykli nie je nič pre padavky. Skupinové cvičenia na tomto bicykli sú veľmi dynamické. Strieda sa pri nich mierne tempo s veľmi rýchlym. Týmto spôsobom je dosiahnuté efektívne spaľovanie. Spinningový bicykel z vás dokáže dostať 300 až 600 kalórií za jednu spinningovú hodinu (50 minút).

Bežecký pás

Kto by nepoznal bežecký pás a kto by na ňom aspoň jeden krát nebehal. Bežecký pás je najviac rozšírený kardio stroj, ktorý nájdete v každom fitness centre. Behanie vonku síce nikdy nenahradí, ale na rozohriate alebo vypotenie počas zimy poslúži dobre. Ak si chcete kúpiť pás domov, vyberte si stroj s dobrým odpružením a dostatočne širokou plochou na behanie. Bežecké pásy za dobré ceny nájdete na e-shope inSPORTline. Za hodinu behu na páse pri rýchlosti 7 km/h spálite 500 až 700 kalórií.

Veslovací trenažér

Veslovací trenažér odporúčame kúpiť alebo minimálne vyskúšať tým z vás, ktorí majú problémy s chrbticou. Veslovací trenažér dokonale precvičí celé telo vrátane chrbtice. Práve tento stroj lekári odporúčajú na cvičenie každému, kto má sedavé zamestnanie. Po pár týždňoch cvičenia uvidíte zmenu v spevnení svalov nôh, ramien i brucha. Za polhodinu veslovania spálite cca. 350 kalórií.

Fitness schody

Chodenie po schodoch vás dokáže poriadne zadychčať. Dokonca aj pomalé tempo šliapania do schodov je pre telo náročný tréning. Po pravidelnom tréningu na schodoch budete mať stehná a zadok pevné ako skala. Navyše pocítite poriadky úbytok na váhe. Toto efektívne cvičenie je možnosťou ako spáliť za 30 minút až 400 kalórií.

https://www.shutterstock.com/image-photo/back-view-full-body-young-strong-2043917882