Hoci sa nový kalendárny rok ešte len poriadne rozbehol, čas letí rýchlo a čoskoro tu budeme mať leto. Koniec zimy je najlepším obdobím na to, aby sme porozmýšľali, čo urobíme s postavou.

Toto vám v chudnutí pomôže

Dôležitý je nielen pohyb a zdravá strava, ale aj iné faktory, ktoré podporia chudnutie a teda spaľovanie tukov. Základom dobrej postavy , s ktorou budete spokojný, je dostatok spánku. Nie každý si ho môže dopriať a väčšina z nás sme radi, keď spíme nepretržite aspoň 6 hodín, no ak máte možnosť pretiahnuť oddych o hodinu, tak to určite urobte. Čím menej totiž spíme, tým viac sme hladní a viac tukov sa na nás nalepí. Riešením, ako sa neprejedať,  je používanie malých tanierov a to najlepšie detských. Podľa nich dokážete odhadnúť, koľko reálne zjete a v tom prípade nehrozí zbytočné prejedanie sa. Samozrejme, zabudnite na dokladanie jedla, čím celý efekt zničíte. Dobrým tipom na to, ako sa vyhýbať jedlu, je aj minimálne zdržiavanie sa v kuchyni. Keď nemusíte, tak tam určite neseďte a premiestnite sa radšej do obývacej izby. Ak by ste tam trávili viac času ako je dobré, bude vás to nabádať na konzumáciu jedla, ktoré vaše telo nepotrebuje. Potraviny na dosah sú lákadlom, ktorému len ťažko niekto odolá.

Ak máte radi kávu, tak si ju pokojne doprajte. Nemali by ste ju však obohacovať o plnotučné mlieko a už vôbec nie o cukor. Práve pri chudnutí je najdôležitejšia redukcia sacharidov, ktorá môže vaše plány a očakávania výrazne urýchliť. Zo svojho jedálnička vyraďte sladké nápoje. Tie sú hlavnou príčinou obezity ľudí po celom svete. Množstvo cukru, ktorý sa  v nich nachádza je doslova návykový a preto s nimi skoncujte čo najskôr. Základom chudnutia je aj pravidelný pohyb a to v rôznych podobách. Zvyčajne stačí metabolizmus naštartovať rýchlou chôdzou do práce alebo niekoľkými silovými cvičeniami počas večerného oddychu.

Pomôžte si obľúbenými a overenými strojmi

Ak hľadáte stroj, ktorý by vám v chudnutí pomohol, tak máme dobrú správu. Na trhu ich je obrovské množstvo, no vybrať si ten správny nie je jednoduché. Ide totiž o rôzne stroje zamerané na rôzne telové partie, ale aj rôzne modely, značky, funkcie, cenu a podobne. Pri výbere je dobré poradiť sa s odborníkom alebo zistiť, vďaka čomu sa vám podarí najrýchlejšie schudnúť. Ak chcete pri chudnutí istotu, odporúčame bežecké pásy. Tie vás nesklamú, pretože pri behu spálite najviac kalórií a okrem toho spevníte aj svaly na celom tele. Výborným strojom na domáce cvičenie je aj rotoped. Ten sa v súčasnosti nachádza v mnohých slovenských domácnostiach, kde plní svoj účel. Tieto, ale aj iné fitness stoje je možné zakúpiť u športového predajcu inSPORTline. Ten disponuje ponukou, z ktorej si vyberie naozaj každý.