Komu sa vyplatí kúpa elektrického bicykla?
Komu sa vyplatí kúpa elektrického bicykla?

Elektrické bicykle stoja stovky eur, a preto s ich kúpou mnohí váhajú. Ak o kúpe ebiku uvažujete, iste aj vy stojíte pred otázkou či sa vám táto investícia vyplatí. Z hľadiska praktického presunu v meste je mestský ebike výhodný. S týmto bicyklom vám nehrozí státie v kolóne a ani neustále hľadanie parkovacích miest. Elektrický bicykel si budete chváliť aj mimo mesta, kedy už nebudete vládať a všetko necháte na elektrický pohon.

Nie je ebike ako ebike

V prípade, že si budete kupovať elektrický bicykel, musíte si uvedomiť, že aj ebiky sa vyrábajú v rôznych modeloch. Ide o presne ten istý princíp ako pri výrobe a predaji klasických bicyklov bez motora. Znamená to, že výber ebiku je nutné podriadiť terénu, po ktorom plánujete s bicyklom jazdiť. Podľa tohto parametra je prispôsobená celá konštrukcia bicykla, jeho kolesá a odpruženie. Mestský ebike je určený na jazdenie po asfalte a spevnených cestách. Trekové ebiky sú skonštruované tak, aby sa vám pohodlne zdolávali dlhé trasy. Horské elektrické bicykle zvládnu lesný terén a problém im nerobia ani preskoky cez výmole. Napriek tomu, že má ebike motor, budete sa musieť do jazdy zapojiť aj vy. Veď aj elektrická kolobežka jazdí sama, ale telom ju stabilizujete v zákrutách.

Využite silu motora

Ovládanie ebiku je veľmi jednoduché. Do pedálov šliapete presne tak ako na klasickom bicykli. Šliapaním sa aktivuje motor a vy následne reguluje pomoc motora. Motor je možné celkom vypnúť a celú trasu si prejsť svojpomocne. Z uvedených informácií je jasné, že jazdenie na ebiku má veľa výhod. Všetko má však aj svoje mínusy. V prípade elektrických bicyklov je nevýhodu ich vysoká váha, ktorá vás môže prekvapiť pri vybití batérie a pri prevážaní bicyklov automobilom. Druhou nevýhodou je vysoká cena. Máme pre vás tip – sledujte akcie a zľavy na e-shope inSPORTline, iste nájdete ebike za výhodnú cenu.

Komu sa najviac vyplatí kúpa ebiku

Ebike sa vyplatí kúpiť seniorom, ľuďom, ktorí žijú v meste a majú prácu ďaleko od bydliska a hendikepovaným ľuďom.

  • Počas jazdy v meste oceníte pomoc motora napríklad po ceste do práce. Neunavíte sa a môžete si prevetrať hlavu. Riešiť nebudete parkovanie, ceny pohonných hmôt a ani drahé lístky na mestskú dopravu.
  • V lesnom teréne budete ebike velebiť pri ťažších výstupoch alebo v závere cyklo výletu, kedy budete so silami na dne.
  • Seniori a pohybovo hendikepovaní ľudia si budú môcť konečne vychutnať cyklistiku naplno aj na dlhších trasách. Mestský ebike s nosičom alebo košíkom sa im bude hodiť pri nákupoch.