Prečo si vybrať celoročný bazén SWIM SPA pred klasickým bazénom

Plávanie patrí medzi populárne pohybové aktivity u všetkých vekových i váhových skupín. Prináša so sebou viacero zdravotných výhod, štíhlejšie telo, odreagovanie sa od stresu i lepšiu náladu.

Milujete plávanie do takej miery, že premýšľate nad vlastným bazénom? V tom prípade zrejme zvažujete viacero alternatív, pričom jednou z nich môže byť celoročný bazén s protiprúdom.

7 dôvodov, prečo je SWIM SPA lepší ako klasický bazén

Zaujíma vás, prečo uprednostniť SWIM SPA pred klasickým bazénom. Prinášame vám 7 dôvodov, ktoré stoja za zváženie. Ktoré sú to?

Je spojením plaveckého bazéna a vírivky

SWIM SPA od HOTTUB Sauna & Wellness® je kombináciou plaveckého bazéna a vírivky, pretože na bazénových schodoch sú integrované masážne trysky. Tie vám zaručia základnú hydromasáž posediačky, alebo poležiačky.

Hydroterapiu si môžete vychutnať po plaveckom tréningu, alebo po príchode z práce, keď ste v strese alebo pociťujete úzkosť, poprípade s rodinou a priateľmi v rámci spoločne strávených chvíľ.

Ak chcete dosiahnuť ešte lepšie účinky, využite aromaterapiu. Esenciálne oleje v spojení s hydromasážou sú skvelou kombináciou.

Môžete ho využívať po celý rok bez zazimovania

Klasický bazén využijete v našich končinách približne štyri mesiace. Aj to len vtedy, keď je počasie milovníkom plávania a vodných športov naklonené. Potom je potrebné vonkajší murovaný bazén zazimovať.

Ako je to so SWIM SPA od HOTTUB Sauna & Wellness®? Celoročný bazén je vám k dispozícii po celý rok s teplotou vody v rozmedzí 25 až 38 stupňov Celzia. To znamená, že v lete vás príjemne ochladí a, naopak, v zime zahreje.

Poskytuje plavecký tréning pre všetkých

SWIM SPA disponuje šiestimi smerovo nastaviteľnými tryskami a regulovateľným protiprúdom. To vám umožňuje plávať proti dvom, štyrom či šiestim tryskám podľa aktuálnej kondície či nálady.

Ak sledujete svoje výkony, určite využijete INTIMER s funkciou kontroly každej jednej sekundy vášho tréningu.

Súčasťou bazéna sú aj madlá na vykonávanie rôznych cvikov vo vode, čím si precvičíte svaly celého tela. Madlá sú praktickými pomocníkmi aj pre začínajúcich plavcov, teda najčastejšie deti.

Za zmienku stojí aj stupňovité dno s protišmykom, ktoré zvyšuje bezpečnosť i komfort pri plávaní. Ak máte problém orientovať sa pod vodou, vo SWIM SPA vám to vďaka grafickej štruktúre nehrozí.

Vyžaduje minimálnu údržbu

Klasický bazén využijete iba počas niekoľkých mesiacov v roku, pričom vodu je nutné meniť počas plaveckej sezóny viackrát. Závisí to od intenzity používania bazéna, aktuálneho počasia i používanej bazénovej chémie.

Vodu vo SWIM SPA od HOTTUB Sauna & Wellness® stačí vymeniť raz ročne, pretože je vybavený prepracovaným filtračným systémom a ozonátorom. Vyspelé filtračné technológie zároveň znižujú spotrebu bazénovej chémie.

Je energeticky efektívny

K energetickej efektivite a šetreniu finančných prostriedkov prispieva predovšetkým bezúdržbový odolný kabinet, pokročilé technológie a termokryt.

Termokryt s mechanickým alebo automatickým zdvihákom chráni vodu pred nečistotami, zabraňuje únikom tepla a zvyšuje bezpečnosť vtedy, keď bazén nepoužívate.

Na úsporu vody má vplyv aj samotný tvar bazéna s protiprúdom, ktorý je osovo súmerný. To ovplyvňuje smer prúdenia vody z protiprúdu. Horná časť bazéna je tvarovaná tak, aby nedochádzalo k zbytočnému vylievaniu rozvírenej vody z bazéna.

Vyznačuje sa udržateľnosťou

Udržateľnosť je aj o tom, že si kupujete kvalitné produkty, ktoré vám budú slúžiť dlhý čas. To platí aj pre celoročný bazén s využiteľnosťou počítajúcou sa na desiatky rokov. K udržateľnosti prispievajú aj kompaktné rozmery a potreba vymeniť vodu iba raz ročne.

Utuží rodinné a priateľské vzťahy

To, čo má v živote skutočne zmysel, sú pevné rodinné a priateľské vzťahy. Tie nefungujú na zotrvačnosť, ale treba sa o ne starať a udržiavať ich. Spoločne strávené chvíle v celoročnom bazéne pri plávaní či hydromasáži prinášajú chvíle plné pohybu, relaxu i radosti zo vzájomnej blízkosti.