Sprchový panel do sprchového kúta? Takto si vyberiete ten správny!
Sprchový panel do sprchového kúta? Takto si vyberiete ten správny!

Sprchový panel do sprchového kúta je skutočne kľúčovým prvkom. Preto by ste mu mali venovať väčšiu pozornosť, určite si to zaslúži. Vo svojej podstate totiž prináša viacero benefitov a tiež aj dôvody, prečo ľudia siahnu práve po sprchovom paneli do kúta. O tom všetkom si však povieme viac.

Existuje viacero alternatív prvkov, ktoré sú ideálne do sprchového kúta. Jednou z nich je sprchový panel, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené voľby. Medzi jeho hlavné výhody patrí skutočnosť, že vyniká svojou estetickou stránkou. Prináša totiž do každej kúpeľne moderný a skutočne príťažlivý dizajn. Ten dokáže oživiť každú miestnosť, čo je obrovskou výhodou. Určite vás tiež potešia čisté línie. Tie sú totiž výhodné aj v kúpeľniach, ktoré pôsobia minimalisticky. Preto, ak aj chcete dopriať vašej kúpeľni trošku luxusu, sprchový panel je to správne riešenie pre vás.

Sprchový panel a úspora miesta

Medzi hlavné benefity sprchového panela patrí aj skutočnosť, že vám dokáže ušetriť množstvo miesta. Preto, ak si aj myslíte, že máte v kúpeľni veľmi malý sprchový kút, sprchový panel oproti klasickým sadám je mimoriadne kompaktný. Je totiž známe, že sprchová súprava obsahuje aj vlastnú batériu a hadicu, čo môže zabrať viac miesta, ako by ste v skutočnosti potrebovali.

Myslite na rozpočet

Áno, je pravda, že sprchových panelov v skutočnosti existuje viac, no v prvom rade by ste si mali stanoviť vlastný rozpočet. Najskôr si teda skúste premyslieť, koľko by ste chceli investovať do sprchového panela. Existujú totiž sprchové panely v rôznych cenových reláciách a váš výber tak bude o to jednoduchší.

Zmerajte si priestor

Tiež záleží na tom, aby ste si zvolili sprchový panel vo vhodných rozmeroch. Pred samotným výberom si totiž neváhajte zmerať celý priestor kúpeľne, respektíve sprchového kúta, aby ste v tom mali ako takú predstavu. Niektoré panely sú totiž vyrábané tak, aby boli väčšia a preto sa nemusia úplne zmestiť do každého priestoru.

Aké sú spôsoby montáže?

Sprchový panel sa častokrát nachádza aj v podobe ako je sprchový set. Ten je možné montovať dvomi rozdielnymi spôsobmi. Môže ísť o montáž pod omietku, teda, keď si plánujete kúpiť sprchový panel ešte pred samotným dokončením obkladov a omietok – môžete namontovať sprchový panel priamo pod omietku. Táto montáž je veľmi obľúbená, pretože vo finálnom výsledku to všetko vyzerá veľmi úhľadne.

Ďalšou možnosťou montáže je montáž sprchového panela na omietku, čo znamená, že sprchový panel môžete namontovať priamo na obklad a omietku. To je ideálne v situácii, keď už je samotná kúpeľňa komplexne dokončená. V takomto prípade však neváhajte zvoliť aj správne uchytenie. Jeho úlohou je zachovať stabilitu.