Možno tomu neuveríte, ale je to naozaj tak. Lyžovanie sa stáva čoraz viac úspešnejšie, a to nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Nezadržateľný trend pokračuje už niekoľko rokov bez ohľadu na skvelé snowboardové filmy či úžasné výkony slovenských i zahraničných snowboardistov.

Lyžovanie – najobľúbenejší zimný šport

Znie to priam neuveriteľne, ale snowboardové firmy pomaly, ale isto „upadajú“ a do popredia sa opäť dostávajú lyže. V zahraničí, ako to už býva zvykom, sú na tom niektoré firmy už omnoho horšie. U nás sa stále množstvo ľudí, a to predovšetkým mladá generácia, venuje tomuto športu, no v niektorých krajinách sa snowboardy už dávno nepredávajú tak ako kedysi. Na zjazdovkách však stále uvidíte ľudí, ktorí snowboardujú, ale treba upozorniť na to, že ich je už omnoho menej ako kedysi. Je možné, že o pár rokov ich bude už len minimum, čo je koniec koncov škoda.

Možno sa pýtate, kde sa stala chyba. Z nejakého dôvodu získali absolútnu vládu nad snehom zrovna lyže. Pre ľudí je lyžovanie pravdepodobne jednoduchšie a ide viac menej o klasiku v zimných športoch. Už malé detičky sa učia lyžovať a bola by škoda, keby v tom nepokračujú i v dospelosti. Lyže sú hravejšie, ovládateľnejšie a môžete na nich „blbnúť“ kdekoľvek, kde sa nachádza sneh. V Amerike sú absolútnym trendom lyže „twin tips“, ktoré sú nezvyčajné v tom, že si ich nemusíte vyzúvať či v nich poskakovať. Okrem toho je lyžovačka skvelým športom pre celú rodinu. Uznajte sami, že niet lepšieho pocitu, ako keď sa celá rodina spustíte z jedného svahu!

FOTO: © Tomsickova / Dollar Photo Club