Zážitková dovolenka na katamaráne: spojenie luxusu a pôžitku z relaxu
Zážitková dovolenka na katamaráne: spojenie luxusu a pôžitku z relaxu

Dovolenka na katamaráne predstavuje jedinečný zážitok pre tých, ktorí túžia po kombinácii morského dobrodružstva, pohodlia a nekonečného pôžitku. Prečo si vybrať práve dovolenku na mori a oplatí sa vôbec dovolenka na mori oproti dovolenke v rezorte?

Prečo zažiť dovolenku na katamaráne

Dovolenka na katamaráne znamená ubytovanie v plávajúcom dome v obklopení pohodlia. Katamarány sú známe svojou stabilitou a priestorom, čo zaručuje komfort a luxus. Ide o najviac priestranné lode na predaj, ktoré sú synonymom skvelej a relaxačnej plavby. Katamarán vám umožňuje presúvať sa z jedného nádherného miesta na druhé, všetko bez potreby balenia a presunu z hotela do hotela. Stabilita katamarána je zárukou, že morská nemoc sa nezjaví ani vtedy, keď budú vlny vyššie ako loď.

Katamarán je tak veľký, že napriek početnejšej posádke budete mať dostatok súkromia i pohodlia. Súkromie si užijete aj na neprístupných plážach, ku ktorých sa katamarán vďaka nízkemu ponoru bez problémov dostane. Oddych na lodi, pozorovanie západu slnka na otvorenom mori a potápanie v kľudných lagúnach sú len niektoré zážitky, ktoré vám ponúka dovolenka na katamaráne.

Oplatí sa finančne dovolenka na katamaráne?

Katamarán je síce drahší ako jachty na predaj, ale na palubu sa zmestí viac ľudí, takže náklady rozrátate na menšie časti. Rozdelenie nákladov medzi skupinu priateľov alebo rodinu môže výrazne znižovať finančné zaťaženie. Ak sa rozhodnete pre prenájom katamaránu, môžete využiť rôzne balíčky služieb. Napriek tomu, že na prvý pohľad môže dovolenka na katamaráne pôsobiť ako nákladná záležitosť, mnohé spoločnosti ponúkajú výhodné all-inclusive balíčky vrátane dopravy na miesto vyplávania.

Možnosti aktivít na katamaráne

Základnou aktivitou na katamaráne je samotné plachtenie. Pre tých, ktorí milujú jachting je plavba na mori skvelá príležitosť skúsiť kormidlovať loď. Pozor na to, že vodca malého plavidla je nedostačujúce oprávnenie na kormidlovanie lode po mori. Okrem plavenia si môžete vyskúšať šnorchlovanie a klasické potápanie.  Pre milovníkov rybolovu je každý deň na lodi novou výzvou. Čerstvý úlovok následne ugrilujte priamo na palube. Pre športovcov na lodi sú určené aktivity ako kajakovanie a paddleboarding.

Nuda počas plavby loďou? Nemožné!

Dovolenka na katamaráne má veľmi ďaleko od stereotypu a nudy v hotelových rezortoch. Na lodi môžete tráviť čas čítaním, sledovaním filmov, športovaním alebo jednoducho relaxovaním na hornej palube.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter