Jedným z najvýznamnejších technologických pokrokov v zubnom lekárstve musí byť vývoj zubných implantátov. Pred ich uvedením do života boli jediné možnosti, pre ľudí, ktorí stratili zub, zubné mostíky alebo zubné protézy. Zubné implantáty ponúkajú atraktívne a pohodlné riešenie pre tých, ktorí stratili zub kvôli rozpadu alebo zraneniu a poskytuje stálu náhradu, ktorá vyzerá ako skutočný zub.

Výhody zubných implantátov

Pretože zubný implantát vyzerá ako normálny zub, môže urobiť zázraky pre pacientovo sebavedomie. Okrem estetiky zubný implantát uľahčuje aj jedenie, pretože držiak z titánu, ktorý je pripevnený priamo v čeľusti, drží implantát na mieste. Takže implantát sa neuvoľňuje ako zubná protéza. Zubné implantáty tiež profitujú z celkového ústneho zdravia, pretože nemusia byť zakotvené na iné zuby, ako napríklad mostíky.

Starostlivosť o zubný implantát

Na dosiahnutie úspechu implantátu sú potrebné správne zvyky v oblasti orálneho zdravia. Preventívna zubná prehliadka je samozrejmosťou, k tomu je však potrebná pravidelná ústna hygiena. Ak vám chýba zub a veríte, že zubný implantát môže byť pre vás to správne riešenie, konzultuje túto možnosť bezplatne s profesionálny zubným lekárom z DentalPlus.