5 výhod elektrického bicykla

Poškuľujete po elektrickom bicykli, ale jeho cena sa vám zdá príliš vysoká? Investícia do ebiku sa oplatí. Tento typ bicykla má oproti klasickému veľa výhod. Jazda na ňom sa vám zapáči po prvých metrov. Čo všetko vás príjemné prekvapí počas jazdenia na elektrickom bicykli?

1. Ebike dostupný vo všetkých modeloch

Elektrobicykel je možné kúpiť vo všetkých modeloch. Čo to znamená? Vyberú si muži i ženy, pretože sú v ponuke dámske a pánske verzie. Dobre si na bicykli zajazdia aj milovníci prírody, pretože ebike sa ponúka ako horský bicykel. Po meste budete jazdiť ako králi na elektrickom bicykli s prívlastkom mestský. A pre nerozhodných je k dispozícii trekingové ebike určený na jazdenie po meste i po lese. Overte si dostupnosť ebikov na stránkach internetového obchodu inSPORTline.

2. Ebike ideálny na jazdu po meste

Elektrický bicykel v meste plne nahradí automobil. Dokonca je jazda na bicykli v meste viac praktická ako v aute. S bicyklom sa môžete prešuchnúť cez kolóny áut, čo znamená, že sa do práce dostanete rýchlejšie. Čas nebudete strácať ani pri parkovaní alebo hľadaní voľného parkovacieho miesta. Navyše sa pri jazde nespotíte ako na obyčajnom bicykli, takže môžete jazdiť aj v obleku alebo šatách.

3. Ebike je skvelý pre seniorov

Elektrické bicykle Crussis sú skvelé pre všetky vekové kategórie. Milujú ich seniori, ktorí už nedokážu do pedálov šliapať s takou vervou ako za mlada. Na ebiku odvezú aj ťažší nákup, čo by na klasickom bicykli asi nezvládli. Pozor na to, že nejde o čisto seniorský bicykel. Garantujeme vám, že sa na ňom dokážete vyblázniť i zapotiť. Stačí, aby ste dali viac priestor vašich nohám a nie motoru.

4. Ebike perfektný na dlhé túry

Na klasickom bicykli nedokážete za jeden deň prejsť takú vzdialenosť ako na ebiku. Vďaka elektrickému bicyklu sa rozšíria možnosti cyklistických výletov. Užijete si nové trasy bez obáv, že kilometre nezvládnete. Dokonca môžete konečne zdolať prvé horské terény a prekonať vysoké kopce.

5. Ebike pre budovanie kondície

Elektrické bicykle nie sú pre lenivcov. Na bicykli s pohonom môžete spáliť rovnaký počet kalórií ako na klasickom. Vy sami rozhodujete, kedy vám pomôže motor a kedy dáte zabrať svalom. Keďže na ebiku prejdete dlhšie vzdialenosti, jazda sa vyrovná tréningu na bicykli bez motora.