Ako v lete nádherne voňať po celý deň

V lete počas horúčav je ťažké zostať svieži a voňavý po celý deň. Peknú vôňu a pocity sviežosti vám pomôžu dosiahnuť vhodne vybrané kozmetické prípravky. Parfumy, deodoranty, spreje na vlasy a osviežovače pokožky by nemali chýbať vo vašej domácej drogérii. Povedzme si niečo bližšie, ako tieto prípravky vybrať a ako ich používať.

Vybrať a používať parfémy nie je veda

Je zrejmé, že na leto sa viac hodia kvetinové a ovocné vône. Priam dovolenkový pocit prežijete, keď si vyberiete parfém s vôňou slanej vody. Ťažké, drevisté vône nie sú na leto vhodné. Niektoré môžu v spojení s vysokou teplotou spôsobiť bolesti hlavy.

Pozor na podozrivo lacné parfémy a parfémované vody, ktoré sa pri dotyku s pokožkou premenia na lepkavú látku. Nie je nič horšie ako prežiť celý deň s pocitom lepenia a vlhkosti. Navyše si koledujete o kožné problémy. Riešením môže byť používanie jemných telových sprejov, ktoré pokožku zahalia do oparu a nezaťažia ju.

Ako používať parfémy, aby ste sa z ich účinkov tešili čo najdlhšie? Kvalitné parfémy nikdy nestriekajte na oblečenie. Znížite ich účinok a môže prísť k poškodeniu tkaniny. Zložky v parfémoch sú vytvorené tak, aby reagovali na pokožke a nie na oblečení. Druhou chybou je, keď parfém nanesiete na zápästie alebo do jamiek pod lakťami a začnete vôňu pretierať. Vôňa nebude mať možnosť pôsobiť postupne a rozvíjať sa. Parfémy sa nanášajú na miesta, kde sa dá zmerať tep – na predlaktie, vnútorné zápästie, za uši alebo do jamiek za kolenami.

Najúčinnejšie vône

Vône a parfémy sa vyrábajú s rôzne silnými účinnými látkami. Najkratšie vydržia kolínske a toaletné vody, ktorých obsah vonných zložiek sa pohybuje od 2 do 15 %. Ak chcete ušetriť, kúpte parfémovanú vodu. Jej obsah sa najviac približuje parfému. Vôňa by vám mala vydržať počas celého pracovného dňa. V prípade, že chcete voňať od rána do večera, investujte do pravého parfému, ktorý obsahujú vysoký podiel vonných olejov a len minimum alkoholu. Pre širší výber parfémov je lepšie vône kupovať online. Online drogéria má navyše nižšie ceny kozmetiky.

Nezabúdajte na vlasy

Príjemný závan vôní dokážete vytvoriť tak, že si navoniate nielen pokožku, ale tiež vlasy. V lete sa rýchlejšie spotíte, takže navoňanie vlasov je viac ako žiaduce. Parfémy do vlasov neobsahujú žiadny alkohol, aby nedráždili vlasovú pokožku a nevysúšali vlasy. Niekedy sú tieto vône označované ako vlasové hmly. Striekajú sa na vlasy po ich umytí zo vzdialenosti 20 cm. Obsahujú látky, ktoré vlasy osviežia, dodajú im lesk a vôňu.