Najnovšie trendy ukazujú, že popularita prírodného kameňa v kúpeľni stále rastie. Niet sa čomu diviť, veď éra nudných obkladačiek v gýčových farbách už dávno pominula. Ľudia, ktorí renovujú pôvodnú alebo zariaďujú novú kúpeľňu, hľadajú kúpeľné obklady, ktoré by v sebe spájali nadštandardné estetické a funkčné vlastnosti. A práve také sú obklady do kúpeľne z prírodného kameňa.

Kúpeľné obklady z kameňa kedysi a dnes

Aj kamenné kúpeľné obklady podliehajú módnym vlnám. Zatiaľ, čo v minulosti boli preferované skôr jednoduché rustikálne motívy, dnes sa do popredia dostávajú hladké štýlové, brúsené a lakované prevedenia, ktoré symbolizujú prepych a okázalosť. V 90. rokoch trendy v dizajne a dekoráciách smerovali k jednoduchosti, čistým líniám a tlmeným farbám, ako je napríklad béžová. Situácia sa však dramaticky zmenila na prelome tisícročia. Hoci elegantné, kúpeľmi inšpirované kúpeľne stále patria medzi vyhľadávané, dnešný spotrebiteľ uprednostňuje zmes moderného a klasického štýlu. Práve táto kombinácia oživila popularitu kamenného obkladu.

Kameň je ideálny materiál do kúpeľne

Mnohí ľudia váhajú, či prírodný kameň spĺňa náročné podmienky, ktoré si použitie obkladu v kúpeľni vyžaduje. Pravda je taká, že vďaka impregnácii povrchu sa kamenné obklady do kúpeľne vyrovnajú svojou odolnosťou voči vlhkosti ktorémukoľvek používanému materiálu. Ba čo viac, vďaka nenapodobiteľnému vzhľadu ho ďaleko prekonajú.

Podobne je to s otázkou údržby. Kúpeľné obklady z prírodného kameňa ošetrené impregnáciou sa udržujú veľmi ľahko. Vodný kameň ľahko odstránite pri ich bežnom čistení, stačí použiť vodu a čistiaci prostriedok. Na rozdiel od bežne používaných obkladov, obkladačky do kúpeľne z kameňa sa vyznačujú dlhou životnosťou a farebnou stálosťou.

TIP: Pozrite si 50 úžasných príkladov kamenných obkladov v kúpeľni.

Kúpeľné obklady z kameňa sa ľahko kombinujú

Spojenie kameňa s iným prírodným materiálom, napríklad s drevom, je predurčené na úspech. Vynikajúco tiež vyzerajú kamenné obklady v kombinácii so sklom a kovom. Interiéru okamžite dodajú moderný a nadčasový vzhľad.

Textúru a farbu kamenného obkladu si vyberajte podľa svojho vkusu, pritom však nezabudnite vziať do úvahy aj veľkosť kúpeľne. Biela farba a svetlé tóny kamenných obkladov dokážu priestor opticky zväčšiť, hnedé odtiene dodajú kúpeľni naturálny a decentný vzhľad. Zlatistými tónmi zase umocníte efekt luxusu a blahobytu.

Farby, ktoré zahrejú

Zdá sa vám, že kúpeľné obklady z kameňa musia pôsobiť studeným a neútulným dojmom? Ani netušíte, ako sa mýlite. V skutočnosti si môžete vybrať z kamenných obkladov v teplých zemitých farbách, ktoré spôsobia, že už na pohľad bude vaša kúpeľňa vyzerať príjemne hrejivo. Hnedé, zlatisté a béžové odtiene navodzujú atmosféru pohodlia a zároveň dodávajú priestoru honosný nádych.

Kúpeľné obklady z prírodného kameňa predstavujú na mieste tichej relaxácie a odpočinku nenahraditeľný prvok. Ich použitím vnesiete do svojej kúpeľne originalitu v znamení prírody, ktorá vám bude prinášať radosť po dlhé roky.