Podložky pod stoličku chránia podlahu aj našu chrbticu

Kreslá na kolieskach, ale tiež stoličky s kolieskami, sa stali štandardom nielen v kanceláriách, ale aj v domácnostiach. Pod každú takúto stoličku však patrí správna podložka.

Čo všetko poškodí podlahu u písacieho stola?

Obvykle ani najtvrdšie a najkvalitnejšie podlahy nedokážu odolať neustálemu prechádzaniu koliesok po jednom a tom istom mieste. Situáciu zhoršujú ťažké stoličky, ale aj to, keď na nich sedia ľudia s vyššou telesnou hmotnosťou.

Málokto sa tiež venuje údržbe stoličky. Jej kolieska je ideálne z času na čas vymeniť. Ak sú určené na tvrdé podlahy, je treba skontrolovať, či kolieska stále majú vlastnosti, ktoré podlahu chránia pred poškodením. Do koliesok sa tiež neustále zamotávajú vlasy a ďalšie vlákna. Nakoniec to spôsobí, že sa kolieska prestanú úplne točiť a stoličku či kreslo po podlahe iba ťaháme. Vtedy hrozí ešte rýchlejšie a výraznejšie poškodenie podlahy. V podstate akejkoľvek – drevenej, laminátovej, keramickej aj ďalších.

TIP: Funkčná podložka pod stoličku je riešenie, ktoré podlahu perfektne chráni pred poškodením – v kanceláriách a j v domácnostiach. Či už v home office kútiku, alebo v detskej izbe.

Podložky pod stoličku sa hodia nielen na tvrdé podlahy v kanceláriách

Máte stále na podlahách koberce? Často si však k nim kúpime stoličku s kolieskami na tvrdé podlahy. Aj v tomto prípade je podložka veľmi užitočná. Umožňuje stoličke lepší pohyb po podklade a šetrí tak aj náš chrbát aj pohybový aparát. Aj malé nenápadné ale sústavné namáhanie totiž dokáže spôsobiť rôzne bolesti, ktoré často prerastú do chronických. Spomeňte si len, ako dokáže potrápiť našu krčnú chrbticu nesprávne umiestnený monitor či trebárs ramenné úpony nevhodná počítačová myš. Podložky sú preto dôležitou výbavou pod každú stoličku a kreslo na kolieskach.

Ochranu ale dokážu poskytnúť aj na citlivej podlahe v jedálni pod detskou jedálenskou stoličkou, alebo pod detským stolíkom, kde sa kreatívne tvorí a rozliate farby, lepidlo, voda aj padajúce permanentné fixy bez vrchnáku sú na dennom poriadku.

Podlahy a naše telo chránia aj ďalšie rohože

Tie čistiace zabraňujú tomu, aby sa do interiéru nosila na topánkach nebezpečná a úrazy spôsobujúca voda aj ďalšie nečistoty, ktoré by podlahy trvalo poškodili. Kvalitné rohožky by mali byť súčasťou každého vstupu do komerčných priestorov. Vybavte s nimi ale aj vstupy do bytových domov a smelo aj do svojich súkromných domov. Majú väčšiu čistiacu schopnosť ako bežné domové rohožky. Sú tiež výrazne trvanlivejšie a nakoniec sa nám investícia do nich vráti.

Iné rohože sú bezpečnostné a zabraňujú úrazu. Využijete ich napríklad na záhradnom ihrisku pre svoje deti, aj na tom verejnom či firemnom. Môžete ich dokonca nechať zarásť trávou a následne udržovať kosačkou na trávu.