Ako správne na starostlivosť o pleť: krok za krokom

Množstvo kozmetických produktov určených na starostlivosť o pleť môže v každej žene vyvolať menší zmätok. Tonika, čistiace gély, séra, krémy proti vráskam, hydratačné krémy, …. kedy ktorý aplikovať na tvár môže byť chaotické.

Postup nanášania jednotlivých kozmetických produktov má svoju postupnosť, ktorú, ak chcete aby produkty účinkovali, musíte dodržať. Takže, v akej postupnosti aplikovať kozmetiku určenú na pleť?

1.   Pleť vyčistiť

Pleť by ste mali čistiť dvakrát denne, ráno a večer. Len si opláchnuť tvár vodou a utrieť sa nestačí. Navlhčite si tvár vlažnou vodou a naneste na ňu produkt určený na čistenie pleti (micelárne vody, rôzne peny či gély). Jemne ho na pleť aplikujte a krúživým pohybom rozotrite po celej tvári. Hneď ako pleť vyčistíte opláchnite ju vodou a osušte.Ako správne na starostlivosť o pleť: krok za krokom

2.   Tonikum

Keď pleť vyčistíte naneste na ňu vatovým tampónom tonikum. Nezabúdajte naň. Tonikum odstráni z pleti zvyšky nečistôt, ktoré sú rozpustné v tukoch. Zbaví vás aj nadmerného kožného mazu a prečistí aj póry. Čierne bodky na nose môžete týmto produktom obmedziť.

3.   Séra

Keď je pleť perfektne vyčistená je pripravená na aplikáciu sér alebo ďalších produktov, ktorých aktívne látky musia preniknúť hlbšie do pokožky. Do vyčistenej pleti aktívne látky ľahšie preniknú a dostanú sa aj do hlbšej vrstvy kože. Existuje množstvo druhov produktov, ktoré v tejto fáze môžete použiť. Hydratačné, vitamínové, na spevnenie pleti, anti-aging produkty,… séra ľahko preniknú do pokožky. Po nanesení a vmasírovaní produktu do pleti počkajte 2 – 3 minúty kým sa produkt vstrebe.

Ak ste nepoužili sérum na hydratáciu doprajte si niektorý z hydratačných produktov teraz (obsahujú kyselinu hyalurónovú).

4.   Krém

V poslednej fáze, po vstrebaní všetkých produktov, ktoré ste na pleť naniesli naneste na tvár krém. Večer si aplikujte napríklad krém proti vráskam, s vitamínmi, proti akné, … Ráno je dobré naniesť na pleť krém, ktorý obsahuje aj ochranu pred slnečným žiarením.

Kozmetiku určenú na starostlivosť o pleť si vyberajte podľa typu pleti. Ak máte mastnú, problematickú, citlivú alebo suchú pokožku prispôsobte jej všetky kozmetické produkty, ktoré na starostlivosť o pleť budete používať.