Kúpeľné mestečká na Slovensku: Kam vyraziť za wellness relaxom

Naše krásne Slovensko, srdce Európy, je známe svojimi prírodnými krásami a množstvom kúpeľných mestečiek. Hoci také Maldivy, Karibik či Kanárske ostrovy lákajú Slovákov svojou exotikou, milovníci wellnessu nemusia preletieť tisícky kilometrov. Nasledujúce mestá poskytujú ideálne podmienky pre relaxačnú a wellness dovolenku, kde sa môžete zbaviť stresu a znovu nabrať energiu.

Piešťany

Piešťany sú jedným z najznámejších a najstarších kúpeľných miest na Slovensku. Preslávili sa svojimi liečivými termálnymi prameňmi a minerálnymi bahnom. Vďaka liečivej sile tu nachádzajú úľavu ľudia trpiaci bolesťami chrbtice, reumatizmom či ortopedickými problémami.

Piešťanské kúpele ponúkajú širokú škálu procedúr, ako sú bahenné obklady, termálne kúpele, masáže, elektroterapia a mnoho ďalších. Okrem toho môžete v meste vychutnať prechádzky po nábreží rieky Váh, návštevu historických pamiatok a parkov.

Bardejovské Kúpele

Bardejovské Kúpele sú známe svojimi zázračnými prameňmi, ktoré pomáhajú pri liečbe tráviaceho systému, obličiek, pečene a žlčníka. Okrem kúpeľných procedúr ponúkajú aj wellness centrum, kde si môžete dopriať rôzne druhy masáží, sauny a vírivky.

V okolí kúpeľov sa nachádza aj prírodný park s množstvom turistických chodníkov a cyklotrás. Po dobrej masáži dobre padne posedieť si na čerstvom vzduchu.

Rajecké Teplice

Rajecké Teplice patria medzi najkrajšie kúpeľné mestečká na Slovensku. Termálne pramene majú liečivé účinky na nervový a pohybový systém. Obľúbeným wellness centrom je kúpeľný komplex Aphrodite.

Interiér je zariadený v štýle starovekého Grécka a Ríma a budete sa tu cítiť priam božsky. Vychutnajte si tu rozmanité procedúry vrátane masáží, bahenných kúpeľov a hydroterapie. Okolie Rajeckých Teplíc je ideálne na turistiku, cyklistiku a prechádzky.

zdroj: spa aphrodite

Dudince

Dudince sú síce najmenším kúpeľným mestečkom na Slovensku, no na sile im to vôbec neuberá! Voda z miestnych prameňov výborne pôsobí na srdce a cievy, pohybový aparát i nervový systém.

Dudinské kúpele tiež ponúkajú širokú škálu procedúr, ako sú balneoterapia, elektroterapia, fyzioterapia a masáže. Ak máte radi históriu a kultúru, odporúčame navštíviť archeologické náleziská.

Smrdáky

Ak vás trápia kožné ochorenia, reuma či pohybové problémy, sírovodíkové pramene v Smrdákoch vám prinesú vytúženú úľavu. Kúpele Smrdáky poskytujú liečebné procedúry s využitím minerálnej vody a sírovodíkového bahna, ako sú napríklad sírovodíkové kúpele, bahenné obklady a masáže.

Trenčianske Teplice

Termálne pramene v Trenčianskych Tepliciach s teplotou vody 37 – 40°C majú úžasné účinky na pohybový aparát, nervový systém a dýchací systém. Doprajte si liečebné a wellness procedúry vrátane termálnych kúpeľov, parafínových obkladov, masáží a inhalácií. Architektonickou perličkou Trenčianskych Teplíc je Hammam, orientálny kúpeľný dom, ktorý vás prenesie do atmosféry tisíc a jednej noci.

Vyrazte za wellness oddychom a nájdite si ubytovanie na www.fiemso.com.

Slovensko je domovom mnohých kúpeľných mestečiek, ktoré ponúkajú ideálne podmienky pre relaxačnú a wellness dovolenku. Bez ohľadu na to, ktoré z uvedených mestečiek si vyberiete, môžete sa tešiť na príjemnú atmosféru, liečivé termálne pramene a množstvo možností na aktivity v prírode. Užite si svoju dovolenku a vráťte sa domov plní energie a s novou životnou silou.