Počuli ste už o chladovej alergii? Možno ňou trpíte aj vy!

Trpíte alergiou na chlad?

Kýchanie či nepríjemný kašeľ si mnohí spájajú predovšetkým s alergiou na peľ, ktorá dokáže potrápiť počas jari a letných mesiacov. Čo ale znamená, ak tieto príznaky pociťujete v zime? Možno ide o alergiu na chlad!

Alergia na chlad sa prejavuje nielen kýchaním, ale aj kožnými problémami, akými sú začervenanie, či svrbenie. Alergia príznaky často maskuje za bežné reakcie pokožky na chlad a mráz. Spozornieť by ste ale mali vtedy, ak vás týchto problémov nedokáže zbaviť bežný hydratačný krém. Rovnako sa môže stať, že svrbenie a začervenanie pokožky na lícach, krku alebo rukách sprevádzajú aj vyrážky.

Diagnostika alergie na chlad nie je náročná. Stačí, ak si na ruku priložíte kocku ľadu a niekoľko minút počkáte. Ak sa na nej objaví podráždenie alebo vyrážka, je vysoko pravdepodobné, že ste na chlad alergickí.

Príčiny vzniku alergie na chlad a liečba

Alergia na chlad môže vzniknúť pri náhlych teplotných zmenách. Citlivosť organizmu na chlad môže vyvolať dlhodobé zdržiavate v prekurovaných interiéroch v kombinácií s pobytom chladom vzduchu. Účinnou prevenciou môže byť mierne zníženie teploty v interiéroch, v ktorých trávite väčšinu času a pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu. Pomôcť vám môže i otužovanie.

Nepríjemné príznaky alergie na chlad pomáhajú tlmiť antihistaminiká. Proti prejavom alergie môžete bojovať aj s pomocou prírodných doplnkov stravy. Jedným z nich je i herb alerg, ktorý priaznivo vplýva na imunitný systém a jeho funkciu a tlmí alergické reakcie. Imunitné odpovede organizmu stimuluje aj masticha active.

 

Foto: fizkes on Shutterstock