Máte suchú a unavenú pokožku? Vyskúšajte liečivú silu hroznového oleja

Oleje na pokožku lisované za studena sú najkvalitnejšie prírodné produkty, ktoré prispievajú k zdraviu vašej kože. Vďaka studenému lisovaniu nestrácajú účinné látky a zachováva sa ich najvyššia kvalita. Takýmto olejom je i olej vyrábaný z hroznových jadier. Vyskúšajte jeho priaznivé účinky a už nikdy viac ho nepustíte z rúk.

Hroznový olej je jednoznačne víťazom medzi BIO olejmi

Semienka hrozna sú plné antioxidantov, vitamínov a mastných kyselín. Preto je olej vyrábaný z hroznových semien elixírom, ktorý blahodarne pôsobí na ľudské telo. Výhodou hroznového oleja je, že sa do pokožky dokáže veľmi rýchlo vstrebať a nezanechá na nej mastný povlak. Pokožka je ihneď hydratovaná a žiari zdravím. Hroznový olej sa postará o mladistvý vzhľad pleti a o regeneráciu pokožky. Okrem toho má desiatky ďalších pozitívnych účinkov. Kvalitné hroznové oleje nájdete na stránkach odborníkov na zdravie a krásu naureus alebo priamo v ich predajni zdravá výživa Ružomberok. Poďme si podrobnejšie prebrať, prečo by ste mali dať zelenú hroznovému oleju.

Zdravá a mladistvá pokožka

Olej z hroznových semien obsahuje kyselinu linolovú, ktorá sa značne podieľa na zdravom vzhľade pleti bez akné a iných defektov. Antioxidantmi je olej priam nabitý. To znamená, že aj vaše pokožka bude nabitá proti voľným radikálom spôsobujúcim starnutie pleti. Pravidelná aplikácia hroznového oleja vám zabezpečí únik pred vráskami. Hroznový olej si pokojne votrite nielen na pleť, ale aj do okolia očí a úst. Flavonoidy v oleji extrémne spomalia proces starnutia pokožky. Nielenže nebudete mať vrásky, ale zmierni sa aj opuch a vačky pod očami. Olej je tak jemný, že neupchá póry. Jeho účinok je úplne opačný t.j. pleť čistí od baktérií. Nebudú vás trápiť vyrážky a žiadne iné zápalové procesy.

Nádherné a žiariace vlasy

Hroznový olej môžete aplikovať nielen na pokožku tela, ale aj hlavy. Vitamín E obsiahnutý v oleji spolu s flavonoidmi pôsobia blahodarne na zdravie vlasov a podporujú ich obnovu. Aplikácia hroznového oleja na pokožku hlavy pomáha ľuďom trpiacim alopeciou alebo nadmerným vypadávaním vlasov. Hydratačné zložky v oleji si hravo poradia taktiež s tvorbou lupín. Vyživené folikuly a bunky na pokožke hlavy sa rýchlejšie regenerujú. Natieranie pokožky hlavy hroznovým olejom sa prejaví na hustote vlasov a ich raste.

Hroznový olej pôsobí aj zvnútra

Hroznový olej sa vyrába taktiež na vnútorné použitie. Zopár lyžičiek oleja vám pomôže v boji s mnohými zdravotnými komplikáciami. Jeho užívaním predídete problémom s cievami, zníži sa vám hladina cholesterolu v tele, upravíte si hladinu cukru v krvi. Okrem toho hroznový olej bráni tvorbe rakovinových buniek, urýchľuje hojenie rán a celkovo zvýši silu imunitného systému.