Akým spôsobom sa toto ochorenie prejavuje a ako vám pri jeho liečení môže byť nápomocná magnetoterapia? Aký je vlastne prínos magnetoterapie pri liečení problémov vnútorného ucha? S akými efektami sa spája a kde všade si nájde využitie?

Magnetoterapia ako riešenie ťažkostí súvisiacich s vnútorným uchom

Pod pojmom Meniérov syndróm si možno predstaviť chorobu, ktorej pôvod treba hľadať vo vnútornom uchu a ktorá sa prejavuje prostredníctvom troch hlavných príznakov. Najvýraznejším z nich je závrat označovaný tiež ako vertigo, ktorý je vo väčšine prípadov intenzívny po dobu pár minút, hoci jeho celkové trvanie môže dosahovať až dve alebo tri hodiny. K ďalším zo znakov syndrómu radíme nedoslýchavosť a tinnitus, ktorý je bežne známy vo forme ušného šelestu a pískania pociťovaného v oblasti uší.

Jednou z metód liečby posledne spomenutého tinnitu je v čoraz väčšom množstve súčasných prípadov magnetoterapia, vďaka ktorej je uľahčené prúdenie dôležitých živín a kyslíka v cievnom systéme človeka, čo sa pozitívne odrazí na vlásočnicových bunkách vnútorného ucha. Výsledkom je pokles ušného šelestu a piskotu, ako aj zníženie rizika permanentného poškodenia orgánu. Ak sa pýtate, čo je magnetoterapia, v jednoduchosti by sa dalo povedať, že ide o praktickú metódu, ktorá využíva pôsobenie magnetického poľa a je aplikovateľná pre liečenie širokej škály chorôb, bolestí a syndrómov.

Akými účinkami vyniká magnetoterapia

Na báze pulznej magnetoterapie fungujú napríklad všestranné prístroje Biomag, ktoré vplývajú na organizmus viacerými spôsobmi. Medzi účinky magnetoterapie tak môžeme zaradiť analgetický efekt prinášajúci úľavu od bolesti, myorelaxačný vplyv umožňujúci uvoľnenie spazmov a kŕčov či protiedémovú reakciu pôsobiaciu voči vzniknutým opuchom. Určite oceníte tiež vazodilatačný dosah magnetoterapie, v dôsledku ktorého dochádza k rozšíreniu krvného riečiska a kvalitnejšie okysličenej krvi. Nemenej dôležitým účinkom je detoxikácia teda odstránenie škodlivých látok z organizmu a zrýchlenie procesu látkovej výmeny. Pri téme magnetoterapie navyše nemožno zabúdať ani na jej protizápalové, regeneračné, hojivé a protireumatické pôsobenie.