Pri pohľade na vlasy celebrít z televízie alebo internetu len ticho závidíte. Nádherný lesk, jedinečná farba a dokonalý strih. To všetko je len zdanie, ktoré vás ľahko oklame. Dobré osvetlenie a tony kozmetických prípravkov spravia aj z metly nádhernú hrivu. Dámy zo showbiznisu však majú často vlasy veľmi poškodené a v ich súkromí vyzerajú presne tak ako vaše.

Jednoduché kroky vedúce k zdravým vlasom

Základom krásnej hrivy je vlasová kozmetika, ktorá je vhodná pre váš typ vlasov. Zabudnite na univerzálne prípravky a sústreďte sa na váš konkrétny problém. Ak neviete aká kozmetika je pre vás tá pravá, navštívte špecializované vlasové salóny, v ktorých vám spravia diagnostiku vlasov. Najlepšie je sa držať overenej značky a nemeniť neustále prípravky. Pri umývaní vlasov venujte pozornosť pokožke hlavy. Kvalitné šampóny ju ošetria a eliminujú alergie či tvorbu lupín. Nezabúdajte aj na to, že balzamy a kondicionéry sa nanášajú len na končeky vlasov. Vyhýbajte sa častému fénovaniu, kulmovaniu a žehleniu. V opačnom prípade používajte pred tepelnou úpravou prípravky, ktoré vlasy ochránia a dodajú im potrebnú hydratáciu. Zabudnite na domáce farbenie a strihanie. Strih od mamičky je síce zadarmo, ale často vyvoláva slzy v očiach. Dobrá kaderníčka ihneď odhadne, ktorý účes vám svedčí a poradí vám ako ho následne upravovať. Nová farba alebo prechod z tmavej na blond patrí do rúk profesionálov. Na kvalite vlasov sa podieľa aj vyvážené stravovanie a vyhýbanie sa stresu.

Nie je šampón ako šampón

Stalo sa vám, že ste sa zo začiatku tešili skvelým účinkom nového šampónu a neskôr sa vám vlasy začali lámať, mastiť alebo vypadávať? Tieto nepríjemné následky nastávajú po používaní chemických prípravkov s nevhodným zložením. Konzervanty, sulfáty a iné súčasti šampónov sú pre naše zdravie toxické. Jedinou možnosťou ako dosiahnuť ozdravný a hlavne trvalo priaznivý efekt pre vaše zdravie je prírodná vlasová kozmetika. Priam jedinečné účinky na vlasy má kozmetika značky Soaphoria. Všetky produkty tejto značky sú 100 % vegetariánske a 90 % z nich je dokonca vegánskych. Ak hľadáte luxusnú kozmetiku rastlinného pôvodu, ktorá sa netestuje na zvieratách, siahnite po Soaphorii. Výrobky značky Soaphoria nájdete ne stránkach e-shopu naureus.sk. Vyskúšajte šampóny, mydlá, oleje či séra Soaphoria a priaznivé výsledky spozorujete takmer okamžite.