Sychravé jesenné dni sú pomaly, ale isto v plnom prúde, a práve to nás núti siahnuť po teplejších kúskoch, ktoré nás najmä ráno príjemne zahrejú. Teplé svetríky, mikiny či kabáty sú v tomto prípade viac ako žiadané. V dnešnom článku sa dozviete, ako nájsť dokonalý pánsky sveter – čo si všímať pri jeho výbere, čomu by ste sa mali vyhnúť a mnoho užitočných typov, vďaka ktorým výber hravo zvládnete aj vy.

Aký materiál bude pre mňa najvhodnejší?

V prvom rade sa zamerajte na materiál, ktorý je pri výbere akéhokoľvek typu oblečenia kľúčový.  Ak hľadáte teplý a pohodlný sveter na chladné zimné dni, vlnené svetre sú tou najlepšou voľbou. Na druhej strane, ak hľadáte sveter určený na chladnejšie jesenné rána, siahnite po bavlnenom svetri, ktorý síce zahreje, ale nie v takej miere ako sveter vyrobený z vlny. Na trhu nájdeme tiež syntetické svetre, ktoré sú cenovo dostupnejšie a v posledných rokoch našli svoje miesto v šatníkoch mnohých mužov preferujúcich uvoľnený a nadčasový štýl. Čerešničkou na torte je svetoznámy kašmír, ktorý patrí medzi najkvalitnejšie materiály, ktoré sa vyznačujú ľahkosťou, jemnosťou a sofistikovaným prevedením.

Investujte do kvality, ktorá je zárukou absolútneho komfortu

Vždy je lepšie investovať do kvalitných svetrov, ktorých cena je možno vyššia, avšak životnosť bezkonkurenčná. Nielen, že si takýto sveter zachová svoj pôvodný tvar či farbu aj niekoľko rokov, rozdiel pocítite aj v nosení. Treba však dodať, že vysoká cena automaticky neznamená vysokú kvalitu. Aj z tohto dôvodu je lepšie sa vopred informovať o materiály, ale tiež značke, resp. predajcovi, ktorý je zárukou kvality a vytúženého komfortu.

Jednofarebné alebo vzorované svetre?

Pokiaľ máte prehľad o tom, ktorý materiál bude pre vás tou najideálnejšou voľbou, môžete sa zamerať na dizajnové prevedenie svetra. Na trhu dnes nájdeme rôzne vzorové, ale aj jednofarebné svetre Bolf, ktoré svedčia skutočne každému mužovi. Svetre s pevným vzorom je možné vyrobiť s jednou farbou nití, prípadne aj viacerými, no vďaka jednoduchosti sú ako stvorené na formálne udalosti. Pre tých odvážnejších sú k dispozícii vzorované, častokrát hrubšie svetre, ktoré môžu dodať celkovému outfitu ten správny šmrnc. Niekedy je však menej viac, a preto dôkladne zvážte najmä to, s čím vzorovaný alebo viacfarebný sveter budete kombinovať.

Aké typy pánskych svetrov poznáme?

Samozrejme existuje množstvo druhov pánskych svetrov, avšak my spomenieme len tie najbežnejšie. Svetre s výstrihom do „V“ sú obľúbené kvôli svojej univerzálnosti, keďže sa dajú dobre kombinovať s košeľou, ba dokonca aj kravatou, ktorá nabudí dojem maximálnej elegantnosti. Pánske kardigány je možné nosiť cez košele, polokošele či tričká, pričom je len na vás, či uprednostnite zapínanie na zips, gombíky, prípadne bez zapínania. Čo vás možno príjemne prekvapí je fakt, že roláky opäť prichádzajú „na scénu“. Dokonale obopínajú siluetu, príjemne zahrejú a hodia sa nielen k elegantnému, ale aj ležérnemu outfitu.

Tak čo poviete, aj vy sa už tešíte na prichádzajúcu jeseň, ktorá vás očarí nielen svojou farebnosťou, ale aj trendy oblečením, ktoré by rozhodne nemalo chýbať ani vo vašom šatníku?