Pripravte si odšťavovač, pretože vám ponúkam pár skvelých tipov na šťavy, ktoré vás nielen zbavia stresu, ale pomôžu vám i k vytúženej postave! Že neveríte? Tak to vyskúšajte! Šťavy z ovocia a zeleniny obsahujú enzýmy, ktoré sú nevyhnutné pre správne trávenie. Obsahujú tiež vitamíny, minerály a látky pre boj s voľnými radikálmi. Telo ich zo štiav vstrebáva rýchlejšie, pretože konzumácia celého ovocia či zeleniny spomaľuje vstrebávanie. V receptoch sa používa i olej, predovšetkým kokosový, ktorý je tiež bohatý na niektoré vitamíny, bez ktorých by naše telo nebolo schopné fungovať.

Na stres i nachladnutie

Pokiaľ nemôžete spať, ste nervózny a vystresovaný, vyskúšajte nápoj z 200 gramov zeleru, 350 gramov veľkých paradajok, jedného jablka a pár kvapiek kokosového oleja. Pri nachladnutiach či viróze vyskúšajte do nápoju pridať chren alebo zázvor. Zahrejú, sú protizápalové a doplnia vitamíny. Overená je i kombinácia zázvor, pomaranč, citrón a limetka.

Namiesto pleťovej masky

Radi by ste mali vyhladenú pleť? Môžete si dať masku na tvár alebo vypiť nápoj z jednej šalátovej uhorky, veľkej paradajky, siedmych reďkvičiek a kvapky kokosového oleja. Všetky suroviny treba zmiešať dokopy a pokiaľ sa vám bude zdať šťava až príliš hustá, môžete ju zriediť vodou. Druhou možnosťou je nápoj z troch väčších mrkiev, malého jablka, lístku mäty a pár kvapiek oleja. Mätu si môžete na záver natrhať do nápoju, no môžete použiť i lístok bazalky či čerstvú žihľavu! Šťavy sa dajú zriediť už spomínanou vodou alebo aj džúsom, ktorý by mal byť v tomto prípade stopercentný.

 

FOTO: © merc67/ Dollar Photo Club