Trápia vás problémy v posteli? V tom prípade čítajte ďalej. V článku vám prezradíme, že riešenie vašich problémov môže byť jednoduché a veľmi rýchle.

Uspokojivý sexuálny život sa vo veľkej miere podieľa na psychickom a fyzickom zdraví každého muža. Viaceré štúdie už dokázali, že pravidelný sex im pomáha v prevencii proti impotencii, ktorá je jednou z najčastejších sexuálnych dysfunkcií. Žiaľ, len malé percento mužov dokáže otvorene o svojich intímnych problémoch hovoriť, trápia sa a trpia v tichosti, niekedy aj celé roky.  Sú presvedčení, že impotencia je trvalý a konečný stav súvisiaci s vekom či genetickými predispozíciami. Pomoc preto ani nevyhľadávajú. Riešenie impotencie pritom môže byť oveľa jednoduchšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

Čo je to vlastne impotencia?

Na to, aby ste mohli prekonať svoje sexuálne problémy, je potrebné pochopiť ich príčinu a vedieť, čo to vlastne tá impotencia v skutočnosti znamená. Impotencia sa zjednodušene opísať ako ochorenie, ktoré postihuje mužov a prejavuje sa neschopnosťou dosiahnuť erekciu alebo si ju počas styku udržať. Typickým znakom je tiež znížené sexuálne libido. Často sa tento sexuálny problém označuje aj ako erektílna dysfunkcia.

Toto ochorenie je diagnostikované najmä u mužov v staršom veku, no nevyhýba sa ani mladším ročníkom. Počet mladých mužov trpiacich erektílnou dysfunkciou sa každý rok zvyšuje, odborníci tento jav spájajú s nárastom viacerých civilizačných ochorení ako diabetes, hypertenzia, srdcovo-cievne choroby, ale aj so spôsobom súčasného života – málo fyzického pohybu, sedavé zamestnanie či nevhodná strava, fajčenie a v neposlednom rade stres. Aj napriek tomu, že problémy s erekciou trápia milióny mužov po celom svete, je táto téma stále považovaná za tabu a v spoločnosti sa o nej otvorene hovorí len výnimočne.

Príčin problémov môže byť veľa

Za neschopnosťou dosiahnuť erekciu sa môžu skrývať fyziologické problémy ako poškodenie nervových zakončení, či vaskulárne, neurologické alebo hormonálne poruchy. Impotenciu teda môže spôsobovať celý rad vážnych ochorení, ako napríklad cukrovka, skleróza multiplex či dokonca aj rôzne nádorové ochorenia. Medzi časté príčiny patrí taktiež dlhodobé užívanie niektorých liekov. Ak vám erektílna dysfunkcia stále častejšie znepríjemňuje život, zahoďte hanbu a navštívte lekára, ktorý vám pomôže odhaliť pravú príčinu týchto problémov. Erektílna dysfunkcia môže mať aj psychologický či emocionálny pôvod, a to vtedy, keď muž pociťuje veľký stres či strach zo zlyhania, alebo napríklad hnev a nepohodu vo vzťahu.

Zázrak menom sildenafil

Našťastie, doba napreduje míľovými krokmi a vďaka mnohým vedeckým štúdiám a dostupným farmaceutickým inováciám, je pre mnohých mužov riešenie priamo na dosah ruky. Hovoríme o látke sildenafil, ktorá spôsobila v problémoch s erekciou doslova revolúciu. Sildenafil rozťahuje cievy v pohlavných orgánoch a zvyšuje prietok krvi do penisu, čím pomáha k pevnej a dlhotrvajúcej erekcii. Sildenafil nájdete napríklad v povestnej modrej tabletke Viagre, dnes už ale aj v jej generikách. O čom je reč?

Ide o lacnejšiu alternatívu k pôvodným liekom, ktorým už vypršali patentové práva. Obsahujú rovnaké množstvo sildenafilu ako nájdete vo Viagre, účinok a pôsobenie látky je taktiež rovnaké. Jediný rozdiel pocíti iba vaša peňaženka, keďže generiká sú niekoľkonásobne lacnejšie ako originálne liečivá.

Gelová forma funguje okamžite

Generické náhrady dnes neponúkajú mužom len klasické tablety, na trhu nájdete aj šumivé či cmúlacie formy. Populárne je aj generikum Kamagra Jelly, táto želé podoba sa totiž môže pochváliť jednou obrovskou výhodou. Účinok nastupuje takmer okamžite, už po desiatich minútach po požití dochádza k lepšiemu prekrveniu penisu a k erekcii. Pre porovnanie, pri tabletovej forme sa efekt dostaví od 30 do 60 minút. Doba pôsobenia sa pritom nemení, intímne momenty si budete môcť užívať až dlhých päť hodín.

Kamagra Jelly okrem rýchleho vstrebávania účinnej látky ponúka výhodu aj v jednoduchosti užívania, čo poteší práve tých, ktorí majú s prehĺtaním tabliet z rôznych dôvodov problémy. Tak ako jedna tabletka Viagry, aj jedno vrecúško Kamagra Jelly obsahuje 100 miligramov účinného sildenafilu.

Na čo pri sildenafile nezabudnúť?

Na to, aby generikum dosiahlo požadovaný efekt, je nevyhnutnou podmienkou sexuálna stimulácia a vzrušenie. Pred pohlavným stykom sa vyhnite mastným jedlám a alkoholu, ktoré by mohli mať vplyv na účinok a pôsobenie sildenafilu. Tak ako u všetkých liekov, aj po užití Kamagra Jelly sa môžu prejaviť mierne vedľajšie účinky.

Najčastejšie sa vyskytuje začervenanie tváre, bolesť hlavy, vo výnimočných prípadoch upchatý nos, napínanie či problémy s videním. V prípade, že liek so sildenafilom užijete, za volant si počas najbližších hodín radšej nesadajte. V prípade, že ste prekonali infarkt, alebo trpíte zlou zrážanlivosťou krvi či problémami s tlakom, liekom s obsahom sildenafilu by ste sa mali určite vyhnúť.