Ani vás už nebaví toto zimné, pochmúrne a vyčerpávajúce počasie? Privolajte si jar do vašej domácnosti a nalaďte sa na pekné a slnečné počasie. Pomôžu vám jemné, svieže a nové interiérové doplnky, ktorými skutočne nič nepokazíte!

Nádherná bytová vôňa

Tak ako sa striedajú ročné obdobia a vždy to nové prinesie so sebou nejakú tú zmenu, je fajn občas vystriedať i bytové doplnky a vyskúšať niečo nové. Nestrácajte čas behaním po obchodoch a nechajte sa inšpirovať! Každému ide pod nos niečo iného, ale keď chcete naozaj cítiť zmenu, vymeňte korenisté vône za citrusové či kvetinové sviečky, resp. interiérové parfumy. V kurze je tiež aróma, ktorá pripomína čerstvo vypraté prádlo. Interiérové vône fungujú i ako dekorácie, ale aj ako klasické vône do každej domácnosti. Klasiku predstavujú aromatické sviečky či aroma lampy. Novinkou sú i keramické difuzéry, ktoré nielen osviežia vzduch v danej miestnosti, ale ho i prečistia.

Pastelové farby

Jemnú premenu ponúkajú i pastelové farby, a to rôzne odtiene modrej, zelenej, žltej, ružovej či fialovej. Práve zelená je jedna z najpraktickejších farieb, ktorá dokáže evokovať blížiacu sa jar. Že nemáte chuť na farebné tóny? Nevadí! Zostaňte pokojne i pri tých jemnejších ako je béžová, biela či jemná oranžová. Pokiaľ sa však nebojíte experimentovať, vyskúšajte sýtu červenú, kráľovskú modrú alebo cyklámenovú

Motívy kvetov boli, sú a aj vždy budú „in“. Je to i kvôli tomu, že keď je vonku zima, doma si môžete oddýchnuť a poriadiť si malú botanickú záhradu. Objavujú sa i rastliny, ktoré možno nie sú typické na jar, no sú skvelou dekoráciou na dlhší čas. Ide o kaktusy či palmy, ktoré sa hodia skutočne kamkoľvek.

FOTO: © kworraket / Dollar Photo Club