Ak chcete mať doma dokonale čisto a chcete sa zbaviť baktérií, mastnoty zašlej špiny, mali by ste si zadovážiť parný čistič. Práca s ním je jednoduchá a rýchla a umyjete s ním takmer všetko.

Parné čističe sú skvelým pomocníkom v domácnosti. Vďaka nemu nemusíte behať s handrou v ruke po celom dome a ušetríte čas. Navyše je to bez chemikálií, takže sa nemusíte báť o vaše dieťa. Výhodou parných čističov je to, že čistia do hĺbky a poradia si aj so zašlou špinou.

Ako parný čistič funguje?

Parné čističe fungujú na princípe premeny vody v paru, ako už názov napovedá. Horúca para je potom z prístroja tlačená von cez trysku. Paru si vedia vyrobiť aj z malého množstva vody, teda tzv. suchú paru.

Na čo môžete parný čistič použiť?

Široké využitie parných čističov je jednou z ďalších výhod, ktoré tento prístroj ponúka. Odstránite s ním nečistoty do hĺbky, použiť ho tak môžete v kúpeľni na čistenie spár, obkladov a vodovodných batérií, ale aj v kuchyni a ďalších miestnostiach. Vďaka šetrnosti k povrchu sa nemusíte báť premočenia a teda zničenia či obkladov alebo ďalších vecí.

Parný čistič môžete využiť na čistenie nielen domácnosti vo všetkých miestnostiach, na obklady, sprchový kút, chladničku, drez alebo zrkadlo, ale vyčistíte s ním aj kávovar, radiátor, okenné rámy, žalúzie alebo gril, bicykel alebo kosačku a veľa ďalšieho.

Výhodou je aj využitie pri žehlení alebo na osvieženie rastlín.

Kúpte si ďalšie príslušenstvo

Aby ste mali upratovanie pod kontrolou a ušetrili svoj čas na iné veci, kúpte si k parnému čističu ďalšie príslušenstvo v podobe napríklad špeciálnych dýz s bodovým lúčom, kefy so škrabkou, ktorá sa skvele hodí na odstránenie zaschnutej alebo pripálenej nečistoty, alebo dýz na okná.

Aké sú výhody parného čističa?

Okrem už spomínanej úspory času a pohodlnejšieho upratovania spočívajú hlavné výhody parného čistenia najmä v tom, že nepoužívate žiadne chemikálie, horúca para dokonale zničí všetky baktérie, nemusíte čakať než povrch uschne, dostanete sa aj do ťažko prístupných miest a navyše sú vhodné pre alergikov a astmatikov, keďže para všetky alergény zlikviduje.

Kde paru radšej nepoužívať?

Ak sa rozhodnete vyčistiť nábytok, skúste si to najprv na kúsku, ktorý nie je vidieť, aby ste sa uistili, že je prístroj na takéto čistenie vhodný a vy si daný kus nepoškodíte. Na starší nábytok ho však radšej nepoužívajte. Rovnako si dajte pozor pri čistení koženej sedačky a materiálov citlivých na teplo.

Parný čistič je skvelým prístrojom na čistenie domácnosti, najmä ak máte doma malé deti alebo alergika. Perfektne vyčistí aj staré nečistoty, zbaví vás prachu aj mastnoty. Vďaka tomu, že nevyužívate žiadne chemikálie, môžete dokonale a bez obáv vyčistiť aj kúpeľňu, kuchynskú linku alebo gril. Vymeňte handru za parný čistič a využite ušetrený čas pre seba.