Ideálna regenerácia po zimných športoch je v saune
Ideálna regenerácia po zimných športoch je v saune

Zimné športy sú o pohybe, zábave, čarovných endorfínoch zlepšujúcich náladu a aj o regenerácii. Tá je dôležitá po športe v saune na mieru či vírivke.

Zimné športy prinášajú so sebou množstvo benefitov pre zdravie i psychiku. Počas lyžovania či korčuľovania človek zabudne na všetky starosti, posilní si imunitný i kardiovaskulárny systém a spevní svalstvo.

Avšak keď chcete zo zimných športov čerpať čo najviac benefitov, musíte dbať na poctivú regeneráciu. Mnohí odborníci sú toho názoru, že je rovnako dôležitá ako samotný tréning. Výborný priestor na regeneráciu nielen po tréningu ponúkajú sauny na mieru a vírivky.

Chceli by ste mať súkromné wellness v pohodlí domova, no o saunách a vírivkách neviete absolútne nič? Máme pre vás niekoľko informácií, týkajúcich sa nielen ich účinkov po absolvovaní zimných športov, ale aj prehľad toho najlepšieho na slovenskom trhu.

Saunovanie ako regenerácia po zimných športoch

Milovníkom zimných športov sa často stáva, že ich lyžovanie, korčuľovanie alebo bežkovanie chytí natoľko, že zabudnú na čas a dajú si poriadne do tela. Dôsledkom sú bolesti svalov i nepríjemná svalová horúčka. Ideálny spôsob, ako sa ich zbaviť, je saunovanie. Sauna na mieru je na tento účel priam stvorená – uvoľní preťažené svalstvo a podporí odbúravanie kyseliny mliečnej zo svalov.

Samozrejme, benefitov pravidelného saunovania je oveľa viac. Podieľa sa na podpore celkového zdravia, pohody a výkonnosti, posilňuje obranyschopnosť, zlepšuje kvalitu spánku a je výbornou antistresovou aktivitou.

Tieto benefity prináša saunovanie v ktorejkoľvek saune, avšak nie každému vyhovuje, napríklad fínska sauna kvôli vysokej teplote a nízkej vlhkosti.

Typy sáun: v čom sa líšia a kde zohnať tie najlepšie

Fínska sauna je nazývaná suchou saunou, pretože teplota v nej je v rozmedzí 80 – 100 a vlhkosť pod 15 percent. Alternatívou fínskej sauny môže byť, napríklad parná sauna s teplotou okolo 60 stupňov Celzia a vysokou vlhkosťou vzduchu, alebo infrasauna s teplotou 30 – 50 stupňov. Infrasauna býva často kombinovaná s fínskou saunou.

Lídrom v ponuke, návrhu a inštalácii sáun na mieru je firma HOTTUB Sauna & Wellness. V ponuke majú fínske, parné, kombinované sauny i infrasauny. Medzi zákazníkmi sú žiadané najmä kombinované sauny. Charakterizuje ich kvalita vyplývajúca z dlhoročných skúseností, starostlivo vybraných materiálov, funkčného dizajnu a zmyslu pre detail.

Po zimných športoch ulahodí aj pobyt vo vírivke

Okrem saunovania je skvelým spôsobom regenerácie po pohybovej aktivite pobyt vo vírivke. Vírivka na terase, v kúpeľni alebo vlastnej záhrade so sebou prináša množstvo výhod – uvoľní namáhané svalstvo, zmierni bolesti pohybového aparátu nielen po športe, zmierni stres, zlepší kardiovaskulárne zdravie, skvalitní spánok a hlavne ju máte kedykoľvek k dispozícii.

Vírivka: akú si vybrať a kde

Ak hľadáte to najlepšie, čo sa dá zohnať na slovenskom trhu, spoľahnite sa na skúsenosti HOTTUB Sauna & Wellness. V ponuke tejto firmy nájdete vírivky značky Jacuzzi a USSPA, ktoré patria k topkám na svetovom trhu.

Jacuzzi vo svete víriviek nemá konkurenciu, pretože ide o spoločnosť, ktorá s výrobou víriviek začala. Jacuzzi má doposiaľ na svojom konte viac ako 250 patentov a viac ako 100-ročnú tradíciu. Jej cieľom je prinášať na trh čo najkvalitnejšie vírivky s nízkymi prevádzkovými nákladmi. Vírivky jacuzzi sa dajú zabudovať do zeme, alebo voľne postaviť. Hodia sa do interiéru i exteriéru.

Vírivky USSPA charakterizuje luxus, vysoká kvalita a čo najväčšia miera komfortu. Okrem toho si výrobca dáva záležať aj na detailoch technických doplnkov a príslušenstva k vírivkám.