Chcete si oddýchnuť a relaxovať? Zamerajte sa na hotelové vybavenie, postele sú dôležité
Chcete si oddýchnuť a relaxovať? Zamerajte sa na hotelové vybavenie, postele sú dôležité

Radi by ste vyrazili na dovolenku a premýšľate, v akom hoteli sa ubytovať? Pokiaľ si chcete naozaj oddýchnuť, odporúčame zvoliť wellness hotel so špičkovým vybavením. Rozhodujúca je pritom najmä kvalita postele, matraca a posteľnej bielizne, ale aj dostupnosť hotelového wellness centra.

Na čo sa zamerať pre kvalitný oddych a relaxáciu v hoteli

Väčšina hotelov sa snaží svojim hosťom poskytovať nadštandardné služby. Kľúčový je pre nich predovšetkým celkový zážitok z ubytovania. Aby bol hosť spokojný, je dôležité pamätať na vhodne zvolené zariadenie interiéru. Ale podľa čoho poznať, že si v danom type ubytovania naozaj oddýchnete?

Kvalitná posteľ je základom luxusnej hotelovej izby.
Kvalitná posteľ je základom luxusnej hotelovej izby.

Kvalitná hotelová posteľ je základ

Do hotela sa chodíme predovšetkým vyspať. Keďže sa tu ubytovávame primárne za účelom dovolenky, je dôležité, aby sme v hotelovej posteli načerpali potrebné sily a dokázali skutočne relaxovať. Pri výbere hotela preto venujte zvýšenú pozornosť posteliam, ktoré sú k dispozícii. Pokiaľ ide o postele prémiových značiek, často túto informáciu nájdete na webových stránkach daného hotela.

Nemenej dôležitý je aj kvalitný matrac, ktorý by mal byť schopný ustáť náročnú prevádzku hotela. Okrem toho si hostia v hoteloch spravidla všímajú kvalitu vankúšov, periny a posteľnej bielizne. Ak sú obliečky zhotovené z príjemných materiálov, pozitívne sa to podpíše na celkovom zážitku z vášho spánku. Nemenej dôležité sú aj uteráky a možnosti zatienenia, v ideálnom prípade zatemňovacie závesy.

Kúpeľňa

Pri výbere ubytovania určite venujte pozornosť aj tomu, aké vybavenie môžete nájsť v kúpeľni. V niektorých hoteloch nájdete sprchu, inde sa naopak môžete tešiť na vaňu, často vybavenú relaxačnými tryskami. Stretnúť sa možno aj s vírivkou, do ktorej sa môžete po celom dni na nohách ponoriť a vychutnať si nutnú dávku relaxácie.

Hotelové služby

Pokiaľ si chcete na dovolenke oddýchnuť naozaj na maximum, budú pre vás dôležité aj doplnkové služby. Niektoré hotely napríklad svojim hosťom za poplatok ponúkajú masáže od skúsených masérov.

Vo wellness hoteloch sa môžete stretnúť s luxusným wellness centrom, bazénom, saunou a relaxačnou miestnosťou. Súčasťou sáun spravidla bývajú aj najrôznejšie aromaterapeutické oleje, ktoré si kladú za cieľ vás uvoľniť, a vy sa tak ľahšie zbavíte všetkých starostí.

Vo wellness hoteli si môžete dopriať upokojujúcu masáž.
Vo wellness hoteli si môžete dopriať upokojujúcu masáž.

Recenzie wellness hotelov alebo kam vyraziť

Ak sa chcete vydať za odpočinkom, pravdepodobne budete premýšľať, v akom wellness hoteli sa ubytovať. Možností existuje skutočne veľa. V Českej republike je napríklad veľmi populárny Hotel President alebo Kings Court. Ak sa vydáte do Maďarska, môžete sa ubytovať napríklad v hoteli Répce Gold. V Rakúsku zas stojí za zmienku hotel St. Martins Therme & Lodge, ktorý je postavený na brehu vlastného jazera. Možností wellness pobytov, samozrejme, existuje oveľa viac.

Aké wellness hotely sa oplatí navštíviť na Slovensku?

Aj na Slovensku nájdete hneď niekoľko hotelov, ktoré svojich hostí lákajú na špičkové vybavenie a bohaté možnosti relaxácie. Vybrali sme pre vás hneď tri z nich, ktoré rozhodne stoja za vašu návštevu. Všetky pritom spája jedno – sú zariadené kvalitným vybavením značky Materasso.

Hotel Thermia Palace

Tento veľkolepý secesný hotel sa nachádza v nádhernom prostredí Kúpeľného ostrova v Piešťanoch. Snúbi sa v ňom historická atmosféra a moderné zariadenie, ako napríklad zdravotné kúpele Irma. Hotel ponúka luxusne zariadené a klimatizované izby s jedinečným vzhľadom vrátane suít s najmodernejším vybavením.

Súčasťou hotela je celoročne otvorený vonkajší bazén s termálnou vodou, kde máte voľný vstup počas pobytu a novozrekonštruovaná wellness zóna, ktorá ponúka posilňovňu, sauny a procedúry so sírnym bahnom.

Grand Hotel Permon

Tento luxusný wellness hotel s úchvatným interiérom vrátane geometrického točitého schodiska leží v malebnej horskej osade Podbanské v Tatranskom národnom parku. Ponúka príjemne a vkusne zariadené izby a partmány, niektoré aj s výhľadom na hory či vírivkou.

Oddýchnuť si môžete v najväčšom hotelovom wellness komplexe na Slovensku – PERMON’S PARADISE, ktorý sa skladá z 5 častí a je skutočným rajom wellnessu.

Hotel Bankov

Tento skvostný vidiecky hotel obklopený lesmi leží v prírodnej scenérii košického lesoparku Bankov, so širokými možnosťami športového vyžitia pre jednotlivcov aj rodiny s deťmi. Elegantné izby ponúkajú výhľad na lesy alebo terasu a sú zariadené dreveným nábytkom.

Nájdete tu aj wellness centrum s rôznymi procedúrami, saunami a ochladzujúcim bazénikom. Hostia môžu využiť aj relaxačnú miestnosť a krytý bazén s otvorenou terasou.

Možností luxusných wellness pobytov existuje množstvo. Pokiaľ si chcete naozaj oddýchnuť, odporúčame venovať pozornosť tomu, ako je hotel vybavený a aké služby ponúka. Ak sa rozhodnete pre najluxusnejšie hotelové postele, bude váš zážitok z dovolenky mnohonásobne príjemnejší a vy ľahšie načerpáte potrebné sily.

 

FOTO: https://unsplash.com/