Golf je hra, ktorá láka veľa ľudí svojou spanilosťou, povesťou, noblesou. Začať hrať golf zo dňa na deň nie je nemožné, ale radšej sa poraďte s inštruktormi golfu alebo trénermi. Ak chcete tento šport brať vážne, treba pochopiť jeho pravidlá a zakúpiť si potrebnú výstroj. To by ste sami asi nezvládli. Investujte preto aspoň na začiatku peniaze do kurzov golfu.

Ako začať s golfom

Golf nie je až tak komplikovaná hra ako sa na prvý pohľad môže javiť. Tento šport je vhodný pre každého bez rozdielu veku a pohlavia. Prináša pozitíva ako pohyb na čerstvom vzduchu, sociálne kontakty a rozvíjanie intelektu. Niečo o tomto športe sa dá naštudovať na internete alebo v knihách o golfe. Avšak kvalitného trénera na začiatku vašej golfovej vášne určite oceníte. Oboznámi vás so všetkým potrebným pre zvládnutie hry, poradí pri výbere výstroja a zhodnotí aké golfové oblečenie je pre vás vhodné. Tréner je človek, ktorý vám v začiatkoch naozaj pomôže a to hlavne s technikou vášho švihu. Golfové loptičky bývajú niekedy ťažkých orieškom a trafiť sa do nich nemusí byť samozrejmosťou. Preto je lepšie sa zapojiť do golfových kurzov alebo si zakúpiť individuálne hodiny s inštruktorom. Trénerov golfu nájdete v golfových kluboch. Môžete sa riadiť aj recenziami na internete.

Golfové kurzy a zelené karta

Počas kurzu sa naučíte techniku švihu, základy hry, golfovú etiketu, pravidlá, zásady bezpečnosti a mnoho iného. Po kurze sa nemusíte obávať, že by ste ohrozili seba alebo iných hráčov, prípadne narúšali chod hry. Na konci kurzu vás čakajú skúšky. Úspešné zloženie skúšok je základom pre vydanie hráčskej zelenej karty (green card). Táto karta je vlastne dôkazom, že sa z vás stáva golfista a zvládate základy hry. So zelenou kartou sa na green môžete vybrať už sami a začať hrať golf naozaj seriózne. Zelená karta je vašim vstupom na ihriská nielen na Slovensku, ale aj po celom svete. Green card je oprávnený vydávať iba certifikovaný tréner. Samozrejme, že i po kurze je možné si občas zakúpiť zopár dodatočných lekcií pre zlepšenie techniky hrania. Ceny kurzov sa líšia. Skupinové kurzy stoja od 200 €, za individuálny kurz zaplatíte od 300 € vyššie. K cene je potrené si prirátať poplatok za skúšku (cca. 60 €).