Obmedzené časové možnosti vám niekedy neumožnia zájsť do posilňovne. Riešením je vaša vlastná domáca posilňovňa. Na jej zariadenie potrebujete len dostatok priestoru a základné vybavenie. Medzi vybavením by nemali chýbať kardio stroje. K najpopulárnejším patria stacionárny bicykel a eliptický trenažér.

Stacionárny bicykel

Kúpa stacionárneho bicykla do vašej domácej posilňovne je skvelou voľbou.  Stacionárne bicykle efektívne spaľujú tuky, zvyšujú kapacitu pľúc a udržujú vás vo forme.  Okrem relaxácie si pomocou cyklotrenažéra vybudujete nádherné sedacie svalstvo, krásne stehná a pevné lýtka. Internetový obchod inSPORTline patrí medzi špičkových predajcov športových pomôcok a vybavenia, vďaka čomu si môžete dopriať pravidelný pohyb doma i v prírode! V ponuke tohto obchodu nájdete domáce stacionárne bicykle, ktoré sú určené aj pre individuálne domáce posilňovne. Stacionárny bicykel si vyberajte podľa stability a nosnosti. Platí pravidlo, že čím je bicykel ťažší, tým dlhšie vám vydrží a nezačne sa kývať. Hlučnosť je ďalším z parametrov, na ktorý je potrebné prihliadnuť. Prístroje vybavené ventilátorom bývajú hlučnejšie. Bicykel by mal mať možnosti nastavenia výšky sedadla a riadidiel, mal by sa dať prispôsobiť vašej výške, mať viacero možností záťaže a byť vybavený meradlom kilometrov a spálených kalórií.

Eliptický trenažér

Pre milovníkov behu je eliptický trenažér náhradou tohto športu. Pomocou neho simulujte pohyby behu bez zbytočného zaťaženia kĺbov. Tréningom na trenažéri si precvičíte celú vrchnú časť tela, ruky, zadok, stehná a lýtka. Pri jeho kúpe si dávajte pozor na niektoré vlastnosti a nastavenia. Dôležitá je výška kroku, ktorá vám umožní nastaviť silu zaťaženia. Kvalitnejšie stroje majú aj nastavenie dĺžky kroku. Pohyb na stroji sa tak viac približuje klasického behu. Zotrvačník na eliptickom trenažéry by mal mať váhu okolo  9 kilogramov. Pri nižších váhach sa na stroji pohybujete nerovnomerne a stroj je roztrasený. Kvalitné trenažéry majú zotrvačník umiestnený vpredu. Toto umiestnenie je potrebné pre plynulejší beh. Výhodou sú madlá so zabudovaným meraním tepu. Môžete si lepšie kontrolovať intenzitu cviku a spálené kalórie. Ak máte vyššiu váhu, vyberajte si stroje, ktoré vážia okolo 80 kilogramov. Pedále by mali byť čo najbližšie k sebe (šetria bedrá). Spoje kĺbov vyrobené z kovu alebo mosadze sú základom pre vyššiu životnosť eliptického trenažéra.