Buďte inšpiráciou. Tieto kúsky by nemali chýbať vo vašom šatníku
Buďte inšpiráciou. Tieto kúsky by nemali chýbať vo vašom šatníku

Čím ďalej tým viac sa dbá na to, aké kúsky máte v šatníku. Už dávno nezáleží na tom, že máte z jedného kusu oblečenia, napríklad topu v štyroch rôznych farbách. Momentálne sa dbá na udržateľnosť, kvalitu materiálov, nadčasovosť kúskov a pohodlie. Preto pravidlo číslo jeden, aby ste mohli byť inšpiráciou je – vyberajte si kvalitné kúsky s dôrazom na ich využiteľnosť a pôvod. Ostatné rady a pravidlá vám prinesieme v blogovom článku nižšie.

Chladné mesiace si vyžadujú precízne materiály

Už pomaly začína ten čas, že aj počas dňa nás Slnko nezohreje a my si musíme vyberať čoraz zimnejšie kúsky z našich šatníkov. Preto je dôležité, aby ste v nich mali najmä kvalitný dámsky kabát, bundu a veľmi trendy kúsok tejto zimy, vestu.

Ideálne materiály na dámske kabáty sú najmä vlna, alpaka a kašmír. Tieto kvalitné a dlhotrvajúce tkaniny zabezpečujú, že vám v nich bude teplo aj počas dlhšieho pobytu vonku. Je to vďaka ich skvelým izolačným vlastnostiam. Druhou výhodou takýchto kabátov je, že ak si vyberiete nadčasový strih, bude vás zahrievať niekoľko sezón. Dobrým príkladom je kabát Seriate z talianskej dielne Luisa Spagnoli, ktorý svojim strihom zaručuje nadčasovosť a eleganciu súčasne.

Ak preferujete skôr ležérnejší štýl, vyberajte si bundy vyplnené husacími perami. Tento prírodný materiál je ideálny, pretože taktiež ako vlna, izoluje teplo a nemusíte sa báť, že vám v takomto kúsku bude zima. Momentálne sú veľmi trendy bundy po kolená, ktoré sa v páse zaviažu. Tak sa vám týmto malým detailom pekne zvýrazní silueta. Bundy môžete kombinovať s rôznymi dámskymi kabelkami, či už s ležérnymi alebo elegantnejšími. V súčasnej dobe platí veľmi málo pravidiel kombinovania kúskov.

Jedným z najpopulárnejších kúskov tejto zimy je rozhodne vesta. Či už je to krátka vesta do pása alebo predĺžená až po lýtka, tento kúsok by mal mať vo vašom šatníku zastúpenie. Vesty sú skvelé, pretože ich viete skombinovať v rôznych outfitoch. V elegantnejších, pracovných outfitoch vás dokonalo ochránia pred zimou alebo si ich môžete obliecť na koženú rebelskú biker bundu, pričom vestou „zjemnite“ váš výzor.

Povedzte áno šatám v zime

Šaty máme zafixované ako kúsok, ktorý sa nosí prevažne počas teplých mesiacov. Avšak dizajnéri z módnych domov chcú tento mýtus zbúrať a preto do svojich jesenných zimných kolekcií zaraďujú aj rôzne druhy šiat, pričom veľmi dbajú na materiály, z ktorých sú vyrobené.

Na chladné mesiace sú ideálne úpletové šaty, ktoré sú zväčša vyrobené z vlny. Ako sme už spomínali, vlna je skvelý materiál, v ktorom vám bude teplo, preto by ste jej mali dať prednosť aj na šatách. Takéto modely vynikajú svojim elegantným spracovaním, zaujímavými strihmi a sviežimi farbami, ktoré môžete jednoducho kombinovať. Navyše ak majú na seba zaujímavý detail, ako napríklad šaty Memory, v podobe zlatých gombíčkov, žiadne šperky už nepotrebujete!

Avšak akú obuv skombinovať s úpletovými šatami? Ideálna obuv ku kratším šatám sú vysoké čižmy, ktoré končia na kolenách alebo nad nimi. Ak preferujete skôr dlhšie šaty po lýtka, aj tak odporúčame obuť si vyššie čižmy. Tento trend prišiel z hlavných miest módy a pomaly sa začína nosiť aj u nás. Preto sa rozhodne nebojte siahnuť po vyšších topánkach pri dlhších šatách. V takejto kombinácií budete ako vystrihnutá z módneho časopisu.

Čerešnička na torte v podobe dámskej kabelky

Kúsok, ktorým dokážete povýšiť váš outfit na vyšší level je rozhodne dámska kabelka. Kvalitne spracovaný a dizajnový kúsok bude šperkom vášho outfitu, preto by ste minimálne jednu takúto kabelku mali vlastniť vo svojom šatníku.

O Talianoch sa vie, že sú majstrami v spracovávaní kože a tvorbe kabeliek. Niet divu, že tie najkvalitnejšie kúsky pochádzajú práve z tejto slnečnej krajiny. Dizajnérky v talianskom módnom dome Coccinelle tvoria kabelky pre dámy už niekoľko desaťročí s dôrazom na kvalitu, ale aj praktickosť a estetiku. Charakteristické znaky Coccinelle kabelky sú okrem iného aj minimalizmus, nadčasovosť a luxus. Preto je iba na vás, ktorú čerešničku si vyberiete na ozvláštnenie vášho outfitu, aby ste boli inšpiráciou pre dámy okolo vás.

Text: Ivana Jánošková