Veľa ľudí sa stará len o tie časti tela, ktoré sú vidieť na prvý pohľad. Ich vlasy sú lesklé a zdravé, pleť svieža či zuby biele. Pod šatami však skrývajú vysušenú, popraskanú, mdlú alebo podráždenú pokožku. Nezabúdajte ani na túto časť tela, ktorá si zaslúži pozornosť vo forme kvalitných sprchových gélov alebo krémov.

Ako vyberať sprchové gély

Chvíle strávené v sprche alebo vo vani sú veľmi príjemným spôsobom relaxu. Preto vyberajte sprchové gély či peny do kúpeľa podľa svojich zmyslov. Mali by vám voňať, byť dostatočne penivé a pri dotyku s pokožkou jemné. Všetky tieto vlastnosti spĺňajú gély, pílingy, krémy a oleje značky Nobilis Tilia. Prípravky Nobilis Tilia sú vyrábané z prírodných zložiek a patria medzi najkvalitnejšiu aromaterapeutickú kozmetiku. Niektorí ľudia preferujú krémové zloženie, iní majú radi olejové prípravky alebo peny. Aj tieto vlastnosti berte na zreteľ pri hľadaní sprchového gélu. Menej vhodné sú prípravky 2 v 1, ktoré by mohli ľuďom s citlivou pokožkou uškodiť. Práve typ vašej pokožky je najdôležitejším parametrom pre výber telovej kozmetiky.

Sprchové gély podľa typu pokožky

Mastná pokožka

Telová kozmetika vrátane sprchových gélov pre mastnú pokožku zvádza ľudí kupovať prípravky na báze alkoholu. Tento postup nie je správny. Alkohol naopak zvyšuje tvorbu mazu. Mastnú pokožku by ste mali dostatočne hydratovať a čistiť zanesené póry. Hľadajte prípravky obsahujúce jemné píligové časti s ľahkou konzistenciou.

Suchá pokožka

Veľmi suchá koža si vyžaduje nielen krémovanie, ale aj krémové sprchové gély. Dávajte si pozor na klasické mydlo, ktoré pokožku ešte viac vysuší. Neuškodí vám ani gél na báze oleja obsahujúci napríklad med či jedinečné aloe vera. Suchá pokožka je často citlivá, a preto sa vyhnite prílišnému treniu alebo pílingovaniu tela. Vynechajte taktiež veľmi voňavé prípravky na chemickej báze. Pre vašu pokožku sú najvhodnejšie sprchové mlieka.

Citlivá pokožka

Citlivá pokožka si vyžaduje citlivý prístup, a preto sa snažte hľadať prípravky vyrobené z prírodných ingrediencií. Veľkú ponuku prírodnej kozmetiky nájdete na stránkach e-shopu naureus.sk. Konzistencia vášho sprchového gélu by mala byť veľmi jemná, najlepšie krémová. Na citlivú pokožku dobre pôsobia výťažky z avokáda, mandlí, harmančeka alebo prírodných olejov. Oblúkom sa vyhnite gélom, ktoré sú vyrobené z chemických prísad. Zvláštnou skupinou sú alergici. Ľudia trpiaci alergiami by si mali kozmetiku kupovať podľa pokynov svojho dermatovenerológa. Najčastejšie ide o prípravky označené ako hypoalergénne.