Trampolínové parky: zábava pre malých i veľkých

Popularita trampolínových parkov rastie aj na Slovensku. Kým kedysi bola trampolína výsostnou záležitosťou pre vybavenie interiérového ihriska (indoor playground equipment) pre deti a ako športová pomôcka gymnastov, dnes už nie je ničím výnimočným, ak si ide zaskákať celá rodina.

Trampolínové parky (trampoline park equipment) môžu byť súčasťou vybavenia interiérového ihriska alebo fungovať ako samostatné celky.

Súbor množstva trampolín rôznych veľkostí môžu dopĺňať basketbalové koše a mäkké bazény – naplnené mäkkými loptami, balónmi alebo čímkoľvek, do čoho môžete skočiť bez obáv z poranenia. Výrobcovia ihrísk (playground manufacturers) sa snažia tieto miesta zábavy a pohybu prispôsobiť naozaj každej vekovej skupine.

Prečo skákať?

  1. Zabavíte sa

V dnešnej uponáhľanej dobe potrebujú psychický oddych hlavne dospeláci. Ak existuje miesto, kde sa môžete zabaviť spolu s deťmi a nerobiť kompromisy, tak sú to rozhodne trampolínové parky.

2. Posilníte celé telo

Na trampolíne posilníte všetky veľké aj vnútorné svaly tela. Brucho, nohy, chrbát – celé telo je v pohybe. Svaly pracujú, aby vás udržali ako tak v rovnováhe. Skákanie na trampolíne navyše nezaťažuje kĺby.

3. Rozhýbete lymfatický systém

Skákanie na trampolíne vám doslova rozprúdi krv v žilách. A nielen tú. Do pohybu sa dostane aj váš lymfatický systém, ktorý je zodpovedný za zbavovanie tela toxínov. Takže po skákaní na trampolíne sa budete cítiť ľahšie a príjemnejšie.