Správanie, ktoré môže uškodiť vášmu zraku aj kĺbom
Správanie, ktoré môže uškodiť vášmu zraku aj kĺbom

Každodenné a pre nás bežné a zdanlivo neškodné správanie a návyky môžu mať vplyv nielen na naše zdravie, ale aj špecifické časti tela. Ide o celý rad viacerých a bežných návykov, ktoré pôsobia na naše oči a kĺby, ak sa vykonávajú neprimerane či nevhodne.

Ktoré to sú a mali by ste sa im vyhnúť, pretože si v priebehu vášho života vyberú svoju daň?

Predlžované používanie počítača a mobilných zariadení

Dlhodobé sledovanie obrazovky počítača či mobilného telefónu môže spôsobiť tzv. syndróm digitálneho oka. To môže zahŕňať suchosť, podráždenie, rozmazané videnie a napätie očí. Okrem toho, zlé držanie tela pri užívaní týchto zariadení môže viesť k napätiu kĺbov a svalov.

Aby ste teda pri používaní dnes veľmi obľúbených mobilných zariadení v práci, škole alebo v čase osobného voľna neprišli o svoje zdravie a nemuseli v tej najnevhodnejšej chvíli vyhľadať dobrého očného lekára Nitra, je lepšie si dať od takéhoto životného štýlu občas pauzu.

Nedostatočný odpočinok očí

Nedostatok spánku a nesprávne ošetrovanie očí môže mať negatívny vplyv na ich celkové zdravie. Nedostatočný odpočinok môže spôsobiť opuchy, tmavé kruhy a suchosť očí. Veľmi často je však minimálny oddych spojený aj s dlhodobými problémami, ako je napätie svalov a bolesť hlavy.

Zlé držanie tela, nedostatok pohybu a sedavý životný štýl

Nesprávne držanie tela, najmä pri sedení, môže viesť k napätiu chrbtice, krku a ramien, čo môže v konečnom dôsledku ovplyvniť aj vaše oči. Absencia pohybu v našom živote spôsobuje neprimerané  napätie svalov a kĺbov, vrátane tých v okolí očí, čo môže mať nepriaznivý vplyv na vykonávanie bežných aktivít.

Ak ste to náhodou podcenili a nevenovali počas sedavej práce svojmu telu pozornosť, nápravou môže byť cvičenie a zdravá strava s vysokým obsahom živín. V krajnom prípade vyhľadajte odbornú pomoc u odborného ortopéda Levice.

Nedostatok pohybu a cvičenia môže mať negatívny vplyv na celé telo. Pravidelnou fyzickou aktivitou však viete situáciu zlepšiť a vyhnúť sa viacerým problémom. Nájdite si preto na správnu starostlivosť o vaše telo čas a uvidíte, že fyzické aj psychické zlyhania sa vám vyhnú.

Zdroj obrázka:Studio Romantic/Shutterstock.com