Reflexné body na chodidlách odhalia zdravotné problémy

Chodidlá sú pre nás oveľa viac dôležité, ako si myslíte. Preto by sa každý mal o svoje nohy starať, dopriať im kvalitnú obuv, masáže, a ak máte zdravotné problémy, tak aj akupresúru. Reflexné body na chodidlách dokážu odhaliť skryté ochorenia alebo ich stimuláciou dosiahnete úľavu od bolestí i zmiernenie prejavov niektorých chorôb.

Doprajte svojim chodidlám správne topánky

Existenciu reflexných bodov na chodidlách uznávajú lekári špecialisti, ktorí dobre vedia, že tradičná čínska medicína pomáha. Číňania okrem akupresúry doprajú svojim chodidlám kvalitnú obuv. Mali by sme sa od nich veľa učiť a začať minimálne tým, že si na každú aktivitu zakúpime adekvátnu obuv. Na behanie bežecké tenisky, do práce lodičky s opätkom vysokým maximálne 4 cm a na turistiku turistické topánky. Práve aktivity, kde sú nohy namáhané si vyžadujú naozaj kvalitnú obuv. Už spomínaná turistická obuv sa dá využiť aj na prechádzky. Pánska a dámska turistická obuv modreného strihu sa hodí dokonca aj do mesta.

Chodidlo je prepojené s vnútornými orgánmi

Podľa čínskej medicíny sú isté zóny na chodidlách prepojené s orgánmi. Tlačením na dané zóny sa dajú odhaliť ochorenia a následne ich liečiť pomocou akupresúry t.j. tlakovej masáže. Vďaka akupresúre sa zlepšuje prekrvenie orgánov, ktoré dokážu rýchlejšie z tela odviesť toxické látky. Je však veľmi dôležité, aby boli tlakom stimulované správne zóny. Odborníci na akupresúru sa musia roky vzdelávať.

Pri ktorých zdravotných problémoch akupresúra pomáha

Akupresúra má dobré výsledky pri odstraňovaní chronických bolestí rôznych častí tela. Dokáže uľaviť ženám trpiacim silným predmenštruačným syndrómom. Vyskúšať by ju mali tiež ľudia, ktorých trápia migrény a časté bolesti hlavy. Počas stimulovania reflexných bodov sa človek zrelaxuje a zmiernia sa u neho prejavy úzkosti či depresie. Po akupresúre sa zbavíte nespavosti.

Odhaľte neidentifikovateľné zdravotné problémy

Odborníci na akupresúru dokážu vďaka tlakom na chodidlá zistiť, ktorý váš orgán nie je v poriadku. Po zatlačení na bod pocítite bolesť a odborník ihneď nájde prepojenie s orgánom. Okrem chodidiel sa stláčajú tiež presne určené body na rukách a ušiach. Masírovaním týchto bodov sa problém odblokuje a malo by prísť k zmierneniu problémov.