Najlepšie darčeky sú nemateriálne. 7 tipov na darčeky pre celú rodinu

Dosť bolo kupovania materiálnych darčekov, z ktorých nemá obdarovaný žiadny úžitok a pôžitok. Skutočný pôžitok a k tomu zážitok sprostredkujete len nemateriálnymi darčekmi. Môžete si vybrať zo zážitkov adrenalínových, poučných, športových alebo vo forme skúseností. 7 tipov na darčeky pre celú rodinu vyriešia vaše starosti, čo darovať blízkym.

1. Letecké darčeky

Letecký darček je vhodný ako zážitkový darček pred jedného i dvoch. Môže ísť o letecké darčeky oddychové, adrenalínové alebo vo forme vlastných skúseností. Medzi oddychové letecké zážitky patrí let balónom. Let balónom darujte priateľke alebo mame. Pre brata kúpte paragliding, ktorý sa radí medzi adrenalínové darčeky. V kamarátovi prebudíte nové schopnosti, keď mu kúpite pilotovanie stíhačky.

2. Cestovateľské darčeky

Pre priateľa, mamu alebo kamarátku kúpte cestovateľský darček. Cestovanie si užite spolu s obdarovaným. Veľmi populárne sú víkendové poznávacie zájazdy do veľkomiest. Poznávacie zájazdy nemusia byť len o pamiatkach. Kúpte zájazd do viníc a vychutnajte si nielen cestovanie, ale tiež kvalitné vína.

3. Darčeky na vode

Od jari do jesene je skvelým tipom na darček pre partnera, kamaráta alebo pre väčšie deti zážitok na vode. Môže ísť o plavbu na motorovom člne po rieke alebo plachtenie na pobreží Jadranského mora. Menším zážitkovým darčekom na vode sú hodiny raftingu, kurz jazdy na vodnom skútri alebo wakeboarding.

4. Darčeky v prírode

Pre ľudí, ktorí majú radi prírodu kúpte zážitkový darček v horách. Napríklad kempovanie v korunách stromov a pobyt v opustenej chatke bez elektriny i vody. Pekným darom je jazda na koni.

5. Darčeky pre kulinárov

Zážitok vo forme pohladenia chuťových buniek zažije obdarovaný po kúpe daru ako je kurz varenia alebo degustácia vína v známom vinárstve. Možnosťou je pripraviť pre milého prekvapenie a rezervovať večer v reštaurácii s Michelinskou hviezdou.

6. Rýchlostné darčeky

Vysokú rýchlosť môžete zažiť nielen vo vzduchu, ale tiež na zemi. Napríklad vo formuly. Jazda vo formule poteší brata, kamaráta a partnera. Mužov nadchne i jazda na štvorkolke alebo pretekárskom motocykli.

7. Kultúrne darčeky

Pre mamu, babku alebo dedka kúpte darčeky vo forme kultúrnych poukazov. Môže ísť o poukaz či lístky do divadla, kina, na koncert alebo festival folklórnych tancov. Pre bádateľov kúpte permanentku do múzea.