Dávate si novoročné predsavzatia? S ich dodržaním vám pomôžu smart hodinky
Dávate si novoročné predsavzatia? S ich dodržaním vám pomôžu smart hodinky

Pravidelný pohyb. Chudnutie. Dostatok spánku. Dodržiavanie pitného režimu. Toto sú predsavzatia, ktoré na začiatku nového roka zaznievajú najčastejšie.

 Už pred koncom januára však väčšina ľudí svoje odhodlanie stratí. Obvyklou príčinou je nastavenie cieľov, ktoré nie je možné splniť. Chcete vytrvať a získať to, čo ste si zaumienili? Vezmite si na pomoc smart hodinky!

Ako začať žiť zdravo a aktívne

Ak túžite po trvalej zmene, je kľúčové, aby vaše ciele boli reálne. Pokiaľ budú ciele ťažko dosiahnuteľné alebo nedosiahnuteľné, stratíte kvôli nedostatočným výsledkom motiváciu a nakoniec svoje úsilie vzdáte. Ako splniť svoje predsavzatia?

  • Presne si definujte, čo chcete – nesľubujte si, že schudnete. Miesto toho si stanovte konkrétny a reálny počet kilogramov, o ktoré chcete byť ľahší, a nezabudnite ani upresniť, dokedy to chcete zvládnuť.
  • Rozdeľte veľký cieľ na malé a krátkodobo dosiahnuteľné časti – úspešné plnenie týchto drobných cieľov vám nielen psychicky pomôže, ale prinesie vám aj pocit víťazstva.
  • Plánujte – plán môžete vždy zmeniť a prispôsobiť aktuálnej situácii. Dbajte však na to, aby ste vždy vedeli, čo a kedy musíte urobiť, aby ste aj naďalej smerovali k splneniu predsavzatia.
  • Vždy majte pripravený plán B – alternatíva je dôležitá. Chcete si ísť zabehať do parku, ale kvôli dažďu to nejde? Navštívte fitnescentrum alebo si zacvičte doma.
  • Zameriavajte sa na to pozitívne – netrápte sa, že si nemôžete dopriať obľúbené vysokokalorické pochúťky. Tešte sa, ochutnáte nové zdravé pokrmy
  • Nebuďte perfekcionisti – nikto nie je dokonalý. Ak občas „zhrešíte“, zabudnite na sebakritiku a výčitky.

Dosahovanie cieľov a smart hodinky

K zdravému životnému štýlu vedú zmeny v prístupe k stravovaniu, pohybu i k odpočinku. Zaviesť potrebné zmeny a následne nové pravidlá aj dodržiavať vám pomôžu smart hodinky.

Pánske i dámske modely disponujú užitočnými funkciami, ktoré posilnia vaše odhodlanie. Pretože hodinky dokážu sledovať vašu tepovú frekvenciu, budete vždy vedieť, či posilňujete alebo pálite tuky. Nechýba ani možnosť merania kalórií. Podmienkou efektívneho chudnutia je takzvaný kalorický deficit. Znamená to, že počas dňa musí byť množstvo spálených kalórií väčšie než ich príjem.

K ďalším funkciám, ktoré na ceste za zdravším životom využijete, patria meranie krvného tlaku a okysličenia krvi, meranie stresu a monitor kvality spánku.

Inteligentné hodiny vám budú pripomínať i dodržiavanie pitného režimu a umožňujú aj nastavenie cieľov, vďaka čomu vás dokážu spoľahlivo motivovať k tomu, aby ste pre ich dosiahnutie urobili maximum.

Nechcete športovať sami? Smart hodinky majú i funkciu, ktorá umožňuje spoločné športovanie s priateľmi, porovnávanie dosiahnutých výsledkov i vzájomnú podporu.

Aby ste smart hodinky využili naplno, spárujte ich s aplikáciou v mobilnom telefóne. Získate kompletný prehľad vašich výsledkov a zistíte, v ktorých oblastiach sa vám darí a na ktorých bude potrebné ešte zapracovať.

zdroj: freepik

zdroj: freepik