čistenie zateplenej fasády

Niet pochýb o tom, že ak ste si zmysleli na akúkoľvek farbu a akýkoľvek odtieň náteru na fasádu, určite ho bez mihnutia oka ľahko zoženiete. Nuž aj keď ide o pre niekoho banálnu vec, ako vyberanie farby na fasádu, ani toto rozhodnutie netreba zanedbať. A myslieť treba aj na budúcnosť vašej fasády. Na čo si dať pri výbere pozor? A sú stále neutrálne sivé fasády domov v najmodernejších trendoch?

Sivé fasády domov – je neutralita fasády najdôležitejšou prioritou?

Samozrejme, sivé fasády domovobľúbené najmä pre svoju neutralitu a pravdu povediac, je to aj prvá voľba pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť. Hoci je táto farba stále moderná a „chic“, čo sa týka fasády na domy, treba myslieť na to, že sa hodí viac pre mestské prostredie, ako napríklad k pestrofarebnej záhrade na vidieku. Na druhej strane, ak farbu chcete kombinovať s nejakým iným výrazným materiálom či obkladom, sivá bude pre vás viac ako vhodnou voľbou.

Ako sa o fasádu postarať, aby ste dlhé roky nemuseli riešiť nový náter?

Presne tak, nad novým náterom o pár rokov ani nemusíte uvažovať. Stačí jedno efektívne, jednoduché riešenie, ktoré vás koniec koncov ešte aj bude stáť menej v porovnaní s náterom. Aby ste boli spokojný vy aj vaša fasáda, treba začať tým, že starostlivosť o ňu nebudete odkladať na neskôr. Profesionálne čistenie fasád by ste mali zvážiť už po piatich rokoch, najmä ak ide o čistenie zateplenej fasády. Tie sú totiž na znečistenie o niečo náchylnejšie, než nezateplené fasády na domy.

Ako má takéto čistenie fasád prebiehať po správnosti? Najväčšou istotou bude voľba firmy, ktorá sa na čistenie fasád špecializuje. Nebojte sa, tým, že si takúto firmu zavoláte na pomoc, neprídete o svoju hrdosť, ba dokonca ani o príliš veľký obnos peňazí. Verte, že odmenou pre vás bude krásny každodenný pohľad na váš domov a samozrejme zdravá fasáda.