Hľadáte kvalitné poľovnícke oblečenie? Na toto určite nezabúdajte!

Poľovačka je skutočne jedinečný zážitok, ktorý požaduje od loveckého nadšenca nielen dokonalú prípravu, ale tiež aj vhodné vybavenie. Medzi najdôležitejšie súčasti loveckej výbavy patrí bezpochyby aj kvalitné poľovnícke oblečenie. Ako si však vybrať to správne, aby vám slúžilo dlhé roky, bez akéhokoľvek poškodenia? Na to sme sa pozreli bližšie!

V súčasnej dobe existuje na trhu skutočne spektrum rôznorodého oblečenia, ktoré je určené na poľovačku. Vybrať si to správne môže byť preto pomerne náročná úloha. Na to sme tu však my! Prinášame vám efektívne rady a tipy, čo všetko by ste mali zvážiť pri výbere poľovníckeho oblečenia. Získate tak kvalitné poľovnícke oblečenie, ktoré vám bude slúžiť počas poľovačky na dlhé roky. Ak však chcete skutočne kvalitné oblečenie, určite by ste sa nemali pozerať len na cenu. Zamerať by ste sa mali radšej na iné, dôležitejšie faktory. Tie vám popíšeme postupne v nasledujúcich riadkoch tohto článku. Tak, poďme sa na to spoločne pozrieť!

Kvalita materiálov je dôležitá

Pri výbere poľovníckeho oblečenia by ste mali venovať istú pozornosť najmä materiálom, ktoré boli použité pri výrobe takéhoto typu oblečenia. Kvalitné poľovnícke oblečenie by totiž malo byť vyrobené z maximálne odolných, nepremokavých a priedušných materiálov. Tie vám totiž dokážu zabezpečiť pohodlie, a to aj v extrémnych podmienkach, ktoré sú na poľovačke pomerne časté. Vyberte si také materiály, ktoré sú odolné voči trhaniu, vode a vetru, zároveň je dôležité, aby dokázali odpariť pot.

Poľovnícke oblečenie tak zabráni prehrievaniu a zlepší aj reguláciu teploty tela, čo sa rozhodne veľmi oplatí. V prípade, že kupujete poľovnícke oblečenie v kamennej predajni, neváhajte si všetky kúsky dôkladne prehmatať a vyskúšať. Ak nakupujete online cez eshop, tiež to nie je žiadny problém. Postačí, keď si dôkladne prečítate popis produkty a pri výbere veľkosti sa budete riadiť veľkostnou tabuľkou.

Funkčné prvky na oblečení

Kvalitné poľovnícke oblečenie by malo obsahovať aj niekoľko dôležitých funkčných prvkov. Mali by ste mať preto pri výbere na pamäti funkčnosť a praktickú stránku. Oblečenie by malo byť vybavené viacerými užitočnými prvkami. Medzi tie patrí napríklad množstvo vreciek na oblečení, ktoré umožňujú uloženie potrebných vecí, ale myslieť by ste mali aj na odnímateľné kapucne, nastaviteľné manžety a podšívky, ktoré zabezpečujú tepelnú izoláciu. Takéto prvky totiž prispievajú k lepšej prispôsobiteľnosti oblečenia rôznym poveternostným podmienkam a situáciám na poľovačke, ktoré sa bežne vyskytujú.

Súčasťou by mal byť camo vzor

Aká by to bola poľovačka bez oblečenia s camo vzorom? Tento vzor je nevyhnutný v rámci každej poľovačky a je neoddeliteľnou súčasťou poľovníckeho oblečenia. Správne zvolený camo vzor dokáže lovcovi poskytnúť výhodu v maskovaní sa v prostredí a zvýšiť tým tak úspešnosť pri poľovníckych aktivitách. Camo vzory sú jednoducho vyrobené tak, aby sa dokonale zladili s prírodným prostredím a poskytovali tak lovcovi vytúženú neviditeľnosť a ochranu pred divokou zverou.

Komfort je prvoradý

Určite by ste si mali vyberať poľovnícke oblečenie na základe stránky komfortu a pohodlia. Čo to znamená? Pri dlhých hodinách strávených v teréne je pohodlie nevyhnutnosťou. Kvalitné poľovnícke oblečenie by sa vám preto malo čo najpohodlnejšie nosiť a umožňovať vám aj voľnosť pohybu. To predstavuje napríklad dobrý strih a ergonomický dizajn oblečenia. Dokáže zabezpečiť pohodlný pohyb a minimalizovať tak obmedzeniu pri loveckých aktivitách. Nech už sa jedná o státie a pozorovanie, beh alebo plazenie sa, poľovnícke oblečenie by malo byť čo najviac pohodlné.