Možno ste to ani len netušili, no niektoré potraviny na náš organizmus pôsobia naozaj blahodarne. Napríklad také bylinky vedia nahradiť rôzne spaľovače tukov, ktoré si ľudia kupujú za účelom toho, aby pár kíl schudli. Dokážu to vďaka tomu, že vedia správne naštartovať metabolizmus, ktorý si s tukmi poradí omnoho lepšie ako inokedy. Ich výhodou je, že sú finančne nenáročné a dokážete si ich jednoducho pestovať aj doma. Niektoré priamo na parapete okna, iné zas pokojne na balkóne. Okrem toho, že ich viete pridať do rôznych jedál rozjasnia aj vašu domácnosť. Vybrali sme niekoľko byliniek, ktoré vám pomôžu zlepšiť postavu bez toho, aby ste si kupovali umelé spaľovače. Vyrobiť si z nich môžete dokonca aj chutné nápoje, ktoré vám dodajú potrebné vitamíny a živiny.

Bazalka

Okrem toho, že táto bylinka veľmi príjemne voní, chutí a je neodmysliteľnou súčasťou talianskej kuchyne má pozitívne účinky aj na trávenie, odvodňovanie a dokonca dokáže zbavovať ľudské telo odpadových látok. Ak pochybujete o tom, či ju budete konzumovať, mali by ste vedieť, že bazalka dokáže zlepšiť náladu a uvoľniť nervy. Toľko pozitív v jednom znamená, že by ste si ju mali pridávať aspoň do omáčok a k syrom, kde sa dokonale hodí.

Mäta

Vaše telo dokáže dokonale odvodniť a vyplaviť z neho nielen tukové, ale aj škodlivé látky, ktoré sú uložené hlboko pod kožou. Čím viac čajov z mäty budete piť, tým rýchlejšie budete chudnúť. Možno sa to zdá prehnané, no vyskúšajte sa nejaký čas pravidelne zásobovať nápojom z čerstvej mäty a pokroky uvidíte sami.  

Oregano

Toto talianske korenie je vám určite veľmi dobre známe. Dobrá pizza alebo špagety bez neho existovať nemôžu a preto je tak rozšírené. Pridať si ho však môžete aj do iných jedál a to napríklad do šalátov. Jeho význam na telo je jasný, rýchlo vyvoláva pocit sýtosti a urýchľuje látkovú výmenu v tele.

Žihľava

Táto rastlina podporuje nielen metabolizmus a jeho fungovanie, ale veľmi pozitívne účinky má aj proti rôznym bolestiam, zápalom a anémii. Najlepšou voľbou, ako žihľavu konzumovať je čaj a jej lístky. Odvar z nej sa používa aj po umytí vlasov, kedy je dobré ich opláchnuť vodou so žihľavou.

Pažítka

Výborná je na prípravu nielen rôznych teplých jedál, ale aj nátierok, ktoré sú obľúbené v mnohých domácnostiach. Okrem toho, že má účinky podobné ako cibuľa, podporuje trávenie, spaľovanie kalórií a je výborná aj proti jarnej únave. Neváhajte ju vo svojej kuchyni použiť a uvidíte, ako sa vaše jedlo a telo rozžiaria.

Petržlen

Pozná ho určite každý a to nielen ten, kto má doma záhradku. Jeho pestovanie je veľmi jednouché a obľúbené. Slúži nielen ako ozdoba mnohých jedál, ale dodáva im aj chuť, ktorú inak nezískajú. Okrem toho je veľmi dobrým spaľovačom tukov, ktorý dokážete jednoducho pestovať aj doma v kuchyni.

Medvedí cesnak

Známy je ako číslo jeden v boji proti celulitíde, čo ocení nejedna ženská duša. Pozitívnych účinkov má však viac a na telo pôsobí antibakteriálne a protiplesňovo. Ak chcete schudnúť, začnite mu venovať v kuchyni väčšiu pozornosť a pripravte si z neho rôzne jedlá.

Šalvia

Táto známa bylinka urýchľuje látkovú výmenu a neuveríte, ale tlmí žiadosť po jedle, s ktorou bojujú mnohí ľudia. Preto ak chcete začať menej jesť, pridajte si ju do polievok, cestovín alebo jedál z mäsa, kde vám určite neuškodí. Práve naopak, vďaka jej účinkom budete prijímať menej potravy a tým pádom aj menej kalórií.

Žerucha

Je možno v niektorých domácnostiach menej známa, no to neznamená, že má menšie účinky ako iné spomínané bylinky. Keďže urýchľuje spaľovanie tukov a chudnutie, pokojne ju využite aj častejšie. Hodí sa napríklad do šalátov, nátierok, tvarohu či k rôznym rybám. Jej konzumácia vo vás zabrzdí hlad a prinesie pocit sýtosti, ktorý vám nedovolí prijímať potravu, ktorú naozaj nepotrebujete.

Na záver:

Swim spa kombinuje prvky bazéna a vírivky, čo môže byť skvelým doplnkom k bylinkovým spaľovačom tukov v boji proti nadbytočným kilogramom. Kým niektoré bylinky môžu prirodzene stimulovať metabolizmus a pomáhať pri spaľovaní tukov, cvičenie vo vode, ako je plávanie v swim spa, zvyšuje kalorický výdaj a posilňuje svaly. Kombinácia bylinkových doplnkov a pravidelných vodných cvičení v swim spa môže poskytnúť synergický efekt na ceste k dosiahnutiu vašich cieľov v chudnutí. Navyše, relaxačné vlastnosti vírivky vám pomôžu regenerovať a redukovať stres, ktorý je častým nepriateľom úspešného chudnutia.