Ohniská, krby či moderné radiátory slúžili, ale i slúžia na vykurovanie našich obydlí. Vedeli ste o tom, že ich história siaha až do obdobia, keď človek po prvý krát skrotil oheň? Totiž už v 10. storočí sa do popredia dostala výroba kachlí, ktorých neúprosnou výhodou bolo najmä to, že dokázali udržať v miestnosti teplo, a to pokojne počas celého dňa.

Pre milovníkov nadčasového štýlu!

Absolútnou novinkou sú kachle Charnwood, ktoré sa vyznačujú efektívnym spaľovaním dreva, pričom sú multipalivové – je možné kúriť na drevo aj uhlie po výmene roštu. Vyznačujú sa jednoduchým vzhľadom, ktorý bude neprehliadnuteľným prvkom v moderných domoch, ale i bytoch! Vďaka jednoduchej technológii spaľovania si okamžite kachle anglického štýlu zamilujete aj vy. Dokonca máte možnosť výberu z viacerých farebných možností, čiže je len na vás, či zvolíte elegantnú čiernu alebo sa nebojíte zaexperimentovať a siahnuť trebárs po bronzovej farbe, ktorá dodá kachliam nový výzor!

Na čo si dať pred výberom kachlí pozor?

Ak ste sa rozhodli, že kachle sú pre vás tou pravou voľbou, nikdy nepodceňte ich výber. Treba si totiž uvedomiť, že ide o pomerne vysokú investíciu, ktorej treba venovať dostatok pozornosti. Aj z tohto dôvodu si všímajte menovitý výkon, presnejšie kilowatt hodinový výkon dosiahnutý v európskych štandardných testoch. Riaďte sa na základe tabuľky, prípadne sa poraďte s odborníkom, ktorý má v tomto smere bohaté skúsenosti a bude vám vedieť poradiť na základe vašich konkrétnych preferencií.

Ak vyžaduje kvalitu, prvotriedny výkon, vynikajúcu účinnosti kachlí a zároveň výnimočne čisté spaľovanie, krbové kachle Charnwood sú presne to, čo splní aj vaše očakávania! Kachle sú zároveň nádherným doplnkom domácnosti, ktorá už neostane bez povšimnutia! A to už rozhodne stojí za zváženie, no nie?