Bolesti chrbta – aké sú príčiny a možnosti liečby?

Za najčastejšie ochorenie pohybového ústrojenstva sa považuje bolesť chrbta. Je dokázané, že týmto problémom trpí až 90 % ľudí. Bolesti chrbta sa môžu objaviť nielen v podobe obyčajného seknutia, ale aj ako vyskočenie medzistavcových platničiek.

Chrbtica je osou tela a taktiež jeho základným oporným systémom. Skladá sa zo stavcov, ktoré sú medzi sebou spojené medzistavcovými kĺbmi, väzmi, šľachami a svalmi. Bolesť chrbta trápi ľudí už odpradávna. Tento problém postihuje prakticky všetkých, bez rozdielu veku a pohlavia. Aké sú najčastejšie príčiny?

Najčastejšie príčiny bolestí chrbta

Medzi najčastejšie príčiny vzniku bolestí chrbta patrí akútne alebo dlhodobé preťaženie. Akútne je v prípade zdvíhania ťažkých bremien, dlhodobé sa vyskytuje pri jednostrannom zaťažení alebo pri svalovej disbalancii.

Bolesť chrbta môže byť tiež jedným z prejavov vírusového ochorenia alebo klasického nachladnutia. Dlhodobé zdržiavanie sa v prievane, či tiež psychická záťaž a depresie spôsobujú nepríjemné bolesti chrbtice. Veľkým problémom je tiež vyskočenie medzistavcovej platničky, kedy je bolesť veľmi krutá a obmedzuje pohyb človeka.

Aká je liečba tohto problému?

Liečba bolesti chrbta prináša množstvo priaznivých účinkov na celkové zdravie človeka. Väčšina lekárov však rieši pacientovu bolesť chrbta predpísaním liekov. To nemusí dobre vplývať na organizmus a často sa stane, že lieky nezaúčinkujú tak, ako by mali.

V prípade, že chcete vyskúšať aj inú alternatívu, máme pre vás riešenie. SM systém zahŕňa cviky s použitím rôznych pomôcok na podporu opornej sústavy. Hlavný efekt spočíva vo vyvolaní trakčnej sily v oblasti medzistavcových platničiek. Samozrejme, všetko prebieha pod dohľadom kvalifikovaných pracovníkov, ktorí vám vysvetlia správny postup a so všetkým vám pomôžu.