Máte za sebou jeden z tých dní, keď toho máte príliš veľa a túžite iba po troche pokoja a relaxácie? Každý z nás chvíľami potrebuje trochu „času pre seba“. Prinášame Vám niekoľko tipov, ktoré Vám pomôžu relaxovať a odpočinúť si v pohodlí Vášho domova.

Nikdy neviete, kedy sa Vám zídu. Po dlhých hodinách v zápche, celodennej starostlivosti o choré deti, generálnom upratovaní alebo veľmi náročnom dni v kancelárii nie je nič lepšie ako niekoľko chvíľ strávených starostlivosťou o seba. Ideálne ihneď, bez objednávania sa do salóna krásy.

Dožičte si relaxačný perličkový kúpeľ

Najlepšia cesta k relaxácii bola a vždy bude v bublinkovom kúpeli. Pridajte veľa peny s obľúbenou vôňou, zapáľte niekoľko sviečok, zapnite si nejakú hudbu a sa len ponorte do relaxácie. Neexistuje nič tak príjemné, ako teplý a voňavý kúpeľ, ktorý uvoľní svalové napätie, otvorí póry a vyčistí Vašu pokožku.

Použite pleťovú masku

Nielen v kozmetickom salóne robia dobrú pleťovú masku. Rovnaký vysoko kvalitný zážitok si môžete dožičiť doma. Vyberte si tvárovú masku, ktorá má inšpirujúcu vôňu, ako je rozmarín alebo mäta. Naneste ju na tvár, nechajte zaschnúť a jednoducho počkajte na výsledky. Výborné je použitie masky pri relaxácii vo vani. Kombinácia pary, bubliniek, aromatických vôní Vám pomôže skvele relaxovať. Masky obsahujúce bentonitový íl majú úžasné tonizujúce a absorpčné vlastnosti. Navyše pocit tejto hodvábnej, hladkej hliny na pokožke Vám naozaj poskytne autentický rozmaznávací zážitok.

Spláchnite starosti

Existujú dni, kedy si iba želáte doslova spláchnuť všetky svoje problémy. Prečo to neurobiť naozaj a užiť si to! Dajte si sprchu a použite peeling, ktorý skvele vonia a obsahuje drobné čiastočky, ktoré odlupujú odumreté kožné bunky. Len čo ucítite jemnú a hodvábnu pokožku, zabudnete na svoje problémy.

Hydratujte od hlavy až po päty

Ihneď po dobrom peelingu alebo perličkovom kúpeli nie je nič dôležitejšie ako hydratačný krém alebo telové mlieko. Aplikujte ho na vlhkú pokožku, aby skutočne absorbovala toľko potrebnú vlhkosť. Vaša pokožka bude v dôsledku toho vyzerať mladistvejšie a na dotyk bude určite hebká a jemná. Doprajte si niekoľko minút navyše, aby ste si odpočinuli a sústredili sa na prsty na nohách a rukách. Zľahka ich premasírujte a stres je preč!

Nájdite si čas na … čokoľvek

Každý má niečo špeciálne, čo ho baví, čo mu pomáha relaxovať. Môže to byť perličkový kúpeľ, svižná prechádzka, skok do bazéna alebo mnoho ďalších vecí. Urobte si nejaký čas na listovanie vo svojom obľúbenom časopise alebo začnite čítať knihu, ktorú ste odkladali. Či už robíte čokoľvek, poskytnite si toľko potrebný čas, aby ste sa mohli rozmaznávať.

Nikdy sa necíťte previnilo za to, že ste sa o seba starali. Trochu rozmaznávania je naozaj prospešné pre Vás aj všetkých okolo Vás.