Aké doplnky užívať pred tréningom na spaľovanie tukov?
Aké doplnky užívať pred tréningom na spaľovanie tukov?

Úspešné chudnutie nie je zložité, ale vyžaduje si niekoľko nevyhnutných zmien v našom každodennom živote. Základom je strava, ktorá nám poskytne menej kalórií, ako je naša denná potreba. Ďalšia fyzická aktivita vo forme silového tréningu alebo kardio tréningu tu bude faktorom, ktorý urýchli účinok úbytku hmotnosti a predovšetkým umožní formovanie postavy. Tretím kúskom skladačky budú vhodne zvolené doplnky.

Prečo používať doplnky?

Doplnky stravy sa môžu ukázať ako strategické počas procesu chudnutia, ale čo presne od nich môžeme očakávať?

Čo poskytujú doplnky:

  • silnejšia termogenéza, t. j. premena tuku na energiu
  • vyššia motivácia a energia počas tréningu
  • menšia únava počas cvičenia
  • zníženie chuti do jedla a chuti na jedlo
  • Zlepšené trávenie
  • rýchlejší metabolizmus
  • ochrana svalového tkaniva na zabezpečenie pevného tela

Čo používať pred tréningom?

Ak chcete podporiť efekt spaľovania tukov, mali by ste zvážiť kúpu spaľovača tukov. Termogénne spaľovače tukov sú doplnky stravy založené na prírodných zložkách a sú určené na zvýšenie rýchlosti metabolizmu. Dôležité je, že spaľovače tukov nielen priamo urýchľujú chudnutie, ale tiež nám dávajú pocit vyššej hladiny energie počas cvičenia. To je mimoriadne dôležité, pretože počas chudnutia nám často chýba energia. Spaľovač je doplnok, ktorý udrží našu fyzickú aktivitu na vysokej úrovni, čo sa ďalej prejaví na množstve spáleného tuku počas tréningu.

Spaľovače tukov majú ďalšiu veľmi dôležitú vlastnosť – potláčajú chuť do jedla. Kontrola chuti do jedla je obzvlášť dôležitá počas obdobia chudnutia, pretože pokušenie na občerstvenie môže prekaziť naše plány. Príkladom spaľovača tukov s týmito vlastnosťami je populárny REDOX.

Ďalšie doplnky, ktoré sa oplatí užívať pred tréningom, sú L-karnitín, piperín a chróm. Tieto doplnky pomáhajú mobilizovať telo, aby čerpalo energiu z tukových zásob uložených v našom tele.

A čo spomínaná pevnosť a ochrana svalov?

V tomto prípade budú mimoriadne užitočné aminokyseliny, ktoré majú ochranný účinok na naše svaly, zabraňujú strate ich pevnosti a podporujú regeneráciu. Môžu sa používať vo forme kapsúl, tabliet alebo prášku. Druhá forma umožňuje prípravu nápoja, ktorý sa má vypiť pred tréningom. Najčastejšie používané aminokyseliny sú tie, ktoré sa označujú ako BCAA alebo EAA. Podobnú funkciu môže plniť aj proteínový kokteil.

Zhrnutie

Ak nám ide o urýchlenie spaľovania tukov, zdá sa, že spaľovač tukov je jasnou voľbou. Je navrhnutý tak, aby urýchlil spaľovanie tukov, stimuloval nás a motivoval.

Nemali by sme zabúdať ani na správnu výživu a ochranu svalov, aby redukcia tuku išla ruka v ruke so zlepšením pevnosti postavy. Na dosiahnutie tohto cieľa môžeme použiť aminokyseliny alebo proteínové doplnky.