Módne a praktické športové ruksaky

Módne športové ruksaky už nepatria len na športoviská alebo k akciám, ktoré sú športovo zamerané. Nosia sa prakticky všade, pretože sú nielen štýlové, ale tiež veľmi praktické. Na bežné nosenie sú určené predovšetkým športové ruksaky s prívlastkom mestské. Mestský ruksak by nemal chýbať ani vo vašom šatníku.

Športové ruksaky podľa využitia

Podľa spôsobu využitia sa športové ruksaky delia na turistické, cyklistické, bežecké a mestské. Ako už sám názov napovedá, tak si medzi športovými ruksakmi vyberie prívrženec každého outdoorového športu.

Turistické športové ruksaky

Tento typ ruksakov sa vyrába v rôznej veľkosti. Nemajte veľké oči a kúpte si len tak veľký ako budete potrebovať. Pri výstupe pocítite každé kilo navyše. Samozrejme, že ak sa vyberiete na viacdenný výlet do hôr, tak objemovo sa do ruksaku musí zmestiť výbava na prespanie. Menšie turistické ruksaky majú objem do 35 l a tie najväčšie viac ako 55 l. Pri turistických ruksakoch je veľmi dôležitý systém popruhov – nesmie chýbať bedrový a hrudný.

Cyklistické športové ruksaky

Ak sa vyberiete na cyklistický výlet s rodinou, budete potrebovať množstvo vecí, ktoré uložíte do cyklistického ruksaku. Pokojne sa vyberte aj na dlhší výlet, bicykle vyložte na nosiče bicyklov a pre deti zbaľte do kufra vozidla detský cyklovozík. Okrem rôzneho objemu sa cyklistické ruksaky vyznačujú tým, že majú zabudovaný vak na vodu a v chrbtovej časti sú dobre odvetrávané.

Bežecké športové ruksaky

Pri behaní veľa vecí nepotrebujete, a preto bežecký ruksak máva objem maximálne do 15 l. Viac ako objem je dôležité to, aby mal ruksak členenie a malé vrecká, čo umožní mať počas behu všetko po ruke bez dlhého zastavenia. Súčasťou ruksaku býva aj hydrovak. Pri kúpe bežeckého ruksaku si overte ako vám sedí na chrbte, či sa pri behu nehýbe a ramenné popruhy netlačia.

A čo mestský športový ruksak?

Pri mestskom športovom ruksaku je dôležitý predovšetkým dizajn. Tieto ruksaky sa vyrábajú v rôznom farebnom prevedení a zaujímavom tvare. Opäť ide o ruksaky s menším objemom a rôznym členením ukladacieho priestoru. S mestským ruksakom sa môžete vybrať na prechádzku do mesta alebo si do neho uložiť športové oblečenie do fitka. Mestské športové ruksaky sú tiež skvelou náhradou za tašky, takže ich využijete do práce i na nákupy.