Každý majiteľ domu vie, že strecha je veľmi dôležitým prvkom, do ktorého je potrebné investovať. Kvalitná strecha je zárukou bezpečného domova, ktorá chráni budovu v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok či pred hlukom. Pri výstavbe či prestavbe domu alebo chaty je podstatný výber kvalitnej strešnej krytiny. Nastáva teda otázka, čo na novú strechu?

Výber strešnej krytiny je podstatný krok pri výstavbe či rekonštrukcii

V dnešnej dobe sa opäť do módy, v rámci strešných krytín, vracia tvarovo jednoduchá betónová krytina EURONIT Kapstadt, ktorá podčiarkuje čisté línie a originalitu, pričom zaručuje moderný vzhľad strechy. Ak sa rozhodujete, čo na novú strechu, je vhodným riešením. Vyniká jednoduchým tvarom a hladkým povrchom. Je vhodným doplnením budov, ktoré sa vyznačujú moderným architektonickým štýlom a čistými líniami. Táto strešná krytina je dostupná v troch farbách. Môžete si vybrať z klasickej červenej, sivej alebo antracitovej. Je vybavená povrchovou úpravou, ktorá zvyšuje odolnosť škridly voči UV žiareniu a zachováva jej farbu. Vhodná je pre strechy so sklonom 15 stupňov. Je vybavená napojením pomocou zdvojenej hornej drážky a jej tesnosť maximalizujú zvýšené bočné drážky. Vyrába sa z prírodných surovín a je odolná voči poveternostným vplyvom.

Maloplošné šablóny

Využitie takéhoto druhu strešnej krytiny ponúka dvojité krytie a vytvára moderný vzhľad strechy s priamymi a čistými líniami. Maloplošné šablóny sú obľúbené predovšetkým v modernej architektúre. Uplatnenie si nájdu ale aj pri rekonštrukciách historických stavieb či rodinných domov. Vyrobené sú zo surovín, ktoré sú neutrálne voči životnému prostrediu. Okrem toho, že sú ekologické, vyznačujú sa aj priaznivou cenou. Vybrať si môžete medzi hladkým povrchom alebo povrchom so štruktúrou bridlice či oblúkom na ľavej alebo pravej strane. Veľkou výhodou je ich nízka hmotnosť, povrch odolný voči nečistotám a machom, dlhoročná farbostálosť produktu a v neposlednom rade záruka 10 rokov.

Všetko nájdete online

Okrem maloplošných strešných krytín sa v ponuke nachádza aj vlnitá vláknocementová strešná krytina. Ide o ľahkú vláknocementovú vlnovku, ktorá je vhodná tak pre poľnohospodárske budovy, ako aj pre moderné rodinné domy. Vlnitá strešná krytina ETERNIT BALTIC je vyrábaná z prírodného a ekologického materiálu s nízkou hmotnosťou. Vyznačuje sa vysokou pevnosťou a je odolná voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Ak máte v pláne výstavbu či rekonštrukciu domu alebo akejkoľvek budovy a rozhodujete sa pri výbere strešnej krytiny, rozhodovanie vám môže uľahčiť eshop Creaton.sk, v ktorom si môžete vybrať zo širokej ponuky strešných krytín.