Kúpeľňa je neodmysliteľná súčasť každého domu či bytu a je využívaná dennodenne. Keďže sa chceme cítiť príjemne v každej miestnosti interiéru a inak tomu nie je ani v prípade kúpeľne, pri jej zariaďovaní okrem funkčnosti dbáme aj na estetickú stránku.

Začíname so zariaďovaním

V prvom rade je potrebné zohľadniť fakt, či ide o malú, alebo veľkú kúpeľňu a tomu prispôsobiť výber prvkov. Dnes sa už kladú nároky aj funkčnosť kúpeľne a jej úložné priestory, do ktorých môžete bez problémov odložiť čisté uteráky, čistiace prostriedky, kozmetiku či hygienické potreby. Tento účel dokonale spĺňajú kúpeľňové skrinky či police, ktoré je možné bez problémov zavesiť napríklad nad vaňu. Samozrejme, dôležitým prvkom sú aj zrkadlá do kúpeľne. Möbelix ponúka široký výber zrkadiel rôznych veľkostí a tvarov, takže bez pochýb nebudete mať problém vybrať si zrkadlo do kúpeľne, ktoré bude vyhovovať vašim požiadavkám. Veľmi praktickým riešením je Zrkadlo Attack, ktoré kombinuje sklo s drevom a obsahuje aj poličku. Ak však túžite po väčšej honosnosti môžete si vybrať Nástenné Zrkadlo Walter, ktoré je vsadené v ozdobnom ráme. Okrem nástenných zrkadiel sú v ponuke aj stojace zrkadlá, preto, ak vám to dispozičné podmienky kúpeľne dovolia, môžete si vybrať napríklad Stojace zrkadlo Meggy.

Príslušenstvo do kúpeľne

Celkový dojem do kúpeľne tvorí okrem základných prvkov aj jej príslušenstvo. Či už ide o držiak na toaletný papier či uteráky, alebo sprchové hlavice či armatúry na umývadlo, všetko príslušenstvo do kúpeľne pomáha dotvárať celkový dizajn kúpeľne. Ponuka zahŕňa široký výber, rôzne druhy a materiály, od drevených až po kovové. Zaujímavými doplnkami sú napríklad podložky do vane či stojany na šperky. Veľmi pekným a dizajnovým kúskom môže byť aj záves do sprchovacieho kúta, ktorý môže dotvárať celkový dojem kúpeľne. Pri vytváraní celkového dizajnu kúpeľne však dbajte na to, aby ste ju príliš neprekombinovali rozličnými druhmi príslušenstva. Ak je vaša kúpeľňa menších rozmerov, vyhnite sa jej zbytočnému prepĺňaniu. Dodržte koncept celistvosti a jednotnosti a vyhnite sa viacerým vzorom či farbám. Dôraz môžete klásť aj na správne osvetlenie, okrem hlavného svietidla na strope si môžete dať nainštalovať aj svietidlá nad zrkadlo. Dbajte teda pri výbere  nábytku, zrkadla či príslušenstva do kúpeľne na to, aby ste ju príliš neprepchali zbytočnými vecami a aby sa z nej stalo vkusné miesto. Výber vám uľahčí aj možnosť nakupovať cez eshop Möbelix.sk, a tak sa vyhnete chodeniu po predajniach a všetko si vyberiete z pohodlia domova.