Prečo používajú športovci fitness náramky

Cvičenie a zdravý prístup k životu má veľmi pozitívny vplyv na náš celkový stav a kvalitu života. Moderná doba prináša mnoho technologických výdobytkov, ktoré sú veľmi nápomocné pri rôznych fyzických aktivitách. Jednými z nich sú aj fitness náramky alebo fitness hodinky.

Čo sú to fitness náramky?

Možno máte aj vy vo svojom okolí známych, ktorí nosia na ruke takýto náramok alebo hodinky. Je viac ľudí, ktorí toto zariadenie nosia vyslovene len ako doplnok, no faktom je, že nejde len o záležitosť vkusu alebo módy. Fitness náramky a hodinky slúžia na meranie telesných funkcií či už pri športových aktivitách alebo chôdzi. Nosia sa na zápästí a sú veľmi pohodlné, takže určite nebudú prekážať pri vašom výkone.

Fit náramky sú síce malé, no bohaté na množstvo rôznych funkcií. Umožňujú meranie telesnej teploty, krvného tlaku, okysličenia krvi a tepu. Ďalej počítajú prejdenú vzdialenosť a kroky, monitorujú spaľovanie kalórií a kvalitu spánku. Pred výkonom je možné pri kvalitnejších náramkoch vybrať si až z desiatich športových režimov.

Aké výhody prinášajú fitness náramky?

S fit náramkom máte skvelý prehľad o vašej fyzickej aktivite, pretože sleduje vaše dosiahnuté ciele alebo pokrok. Niektoré vedecké štúdie dokázali, že monitorovanie pohybovej aktivity v spojení s nastavením cieľov má povzbudzujúci efekt na človeka. Ďalšou výhodou je, že si môžete zvoliť váš individuálny cieľ. Lepšie je začať s malými krokmi, zadávať si čiastkové ciele, ktoré vám pomôžu vytvoriť návyk, zlepšiť vytrvalosť a udržať motiváciu. Ak túžite schudnúť, s fit náramkom môžete sledovať srdcový tep, váš výkon a spálené kalórie.Prečo používajú športovci fitness náramky

Sledovanie spánku dokáže výrazne pomôcť ľuďom so spánkovými problémami a nastaviť sa na pravidelný nočný režim. Hodinky taktiež zaznamenávajú kvalitu spánku a monitorujú pohyby tela počas noci.

Kvalitné náramky neslúžia len na monitoring vašej každodennej aktivity, ale môžete ich používať  ako predĺženú ruku mobilného telefónu. Smart náramky sú praktické aj v tom, že vás upozornia na prichádzajúci hovor, SMS, notifikácie z FB Messengera, WhatsApp a podobne. Upozornenia, ktoré si všimnete sa  zobrazujú na náramkoch s farebným OLED displejom.

Prečo sú fitness náramky obľúbené u športovcov?

V prvom rade sa hodinky nosia preto, aby sme mali pojem o čase. U športovcov to platí dvojnásobne, keďže majú aktívny život a sú stále v centre diania. Ľudia majú často problém s nastavením priorít počas dňa a práve fitness hodinky sú šikovným pomocníkom, ktorý je veľmi užitočný pri rozdelení času. Hodinky vám pomôžu držať sa plánov a stanovených cieľov, pri ktorých je dôležitá vytrvalosť. Často sa stáva aj to, že sa zabúda na odpočinok, ktorý je po tréningu alebo dôležitom zápase mimoriadne dôležitý. S fit hodinkami nemusíte mať obavy, pretože vám pomôžu dodržiavať intervaly odpočinku.

Na výber máte z pánskych a dámskych fitness náramkov, obidva druhy majú jednoduchý a praktický dizajn. Dámy navyše ocenia funkciu monitorovania menštruačného cyklu, vďaka ktorej určite nestratíte prehľad o blížiacej sa menštruácii. Ak si plánujete zadovážiť kvalitný a spoľahlivý fitness náramok, stavte na značku Carneo.