Bezpečne s vetrom opreteky na kolieskových korčuliach

Len ticho závidíte, keď vidíte na cyklotrase korčuliarov s vetrom vo vlasoch? Hovoríte si, že tento šport nie je pre vás, že by ste ho nezvládli a že je nebezpečný? Zahoďte strach a skúste si na korčuliach zajazdiť. Techniku zvládnete veľmi rýchlo, a ak budete dodržiavať zopár pravidiel, nemusíte sa báť ani zranenia.

Kolieskové korčule a krásna postava

Niektorí ľudia jazdia na kolieskových korčuliach len tak pre radosť. Jazda na korčuliach je veľmi upokojujúcou činnosťou, ktorá vám prečistí hlavu a pomôže vyhnať stres z tela. Nemusíte však jazdiť len rekreačne. Skúste na korčuliach poriadne zabrať a uvidíte, že budú kilogramy miznúť závratnou rýchlosťou. A dokonca vás zhadzovanie kilogramov bude baviť. Kolieskové korčule sú možnosťou, ako stráviť vonku čas s priateľmi alebo rodinou. Kúpiť ich môžete pre manžela, pre deti a sebe si tiež dopriať kvalitné dámske kolieskové korčule. Dokonca aj seniorov je čoraz častejšie vidieť sa preháňať po asfalte, lebo dobre vedia, že jazda na kolieskových korčuliach je šetrná ku kĺbom a zároveň im pomáha bojovať proti kardiovaskulárnym ochoreniam. Mladšie ročníky môžu vyskúšať intenzívnejšiu jazdu, pri ktorej si vyformujú stehenné, lýtkové svaly a spodnú časť chrbta. Štíhle budú aj vaše ramená, ktoré sa pri korčuľovaní podieľajú na udržiavaní stability a rovnováhy. Vďaka kolieskovým korčuliam si zlepšíte kondíciu a podporíte správne fungovanie imunitného systému.

Ako na bezpečnú jazdu

Kolieskové korčule si kúpte spolu s chráničmi. Začiatky korčuľovania znamenajú aj pády, ktoré nemusia skončiť zranením, ak budete chrániť kolená, lakte a dlane. V prípade, že ste veľký bojko alebo sa na korčuliach učia jazdiť aj vaše deti, kúpte si tiež ochrannú helmu. Všetky uvedené ochranné prvky a veľký výber korčúľ nájdete na stránkach e-shopu inSPORTline. Na korčuľovanie nájdite vo svojom okolí trasu, ktorá je rovná, bez puklín alebo výbežkov a nie sú na nej kamienky. Najlepším miestom na korčuľovanie bývajú cyklostrasy. Na prvé tréningy vám postačí aj parkovisko pred domom. Základom je nájsť na korčuliach rovnováhu, a preto po obutí korčúľ najskôr len stojte, hýbte bokmi a následne spravte zopár krokov. Pri korčuľovaní je dôležité, aby ste boli neustále nahnutí mierne dopredu a mali pokrčené kolená. Zásadné pri korčuľovaní je odhodiť strach a len si užívať pohyb na čerstvom vzduchu.