Štýlová kúpeľňa

Kúpeľňa je miestnosť, v ktorej zvyčajne veľa dekorácií či výzdoby nenájdete. Čo je dosť na škodu. Aj v tejto miestnosti môžete ukázať svoj štýl, ozdobiť ju a vytvoriť si modernú a štýlovú kúpeľňu.

Vymeniť vaňu, dať nový sprchový kút, vymeniť sprchové dvere či kúpiť nové vodovodné batérie. Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek zmenu v kúpeľmi môžete jej správnym výberom nového zariadenia dať punc výnimočnosti. Nemusí ísť ani o veľké zmeny. Neraz postačí vymeniť pár drobností a kúpeľňa dostané nový vzhľad.

Mosadzné prvky

Mosadzné prvky dajú každej miestnosti nádych luxusu. Mosadzné vodovodné batérie či sprchové sety patria neodmysliteľne aj k vintage, minimalistickému či industriálnemu štýlu. Siahnuť môžete aj po menších kúskoch z mosadze  ako dávkovač na mydlo, rám zrkadla, držiak na zubné kefky či vešiak na uterák.

Rastliny

Palma alebo iné veľké kvetiny v kvetináči sú ideálnou dekoráciou do inak strohých kúpeľní. Ak máte malú kúpeľňu dajte si do nej menší kvet. Umelým kvetom by ste sa mali vyhnúť. Sú vhodné len do kúpeľní, v ktorých nie je okno alebo je tam málo svetla.

Farba

Zaujímavý efekt v kúpeľni vytvoríte ak všetko zladíte v jednej farbe. Umývadlá, skrinky, rám zrkadla, vodovodné batérie, ďalšie kúpeľňové vybavenie zlaďte do jednej farba.

Ak by ste v nej chceli mať predsa len niečo farebné zaobstarajte si farebný koberček, dajte do kúta kvet alebo si vyberte farebné doplnky (držiak na zubnú kefku, miska na mydlo, vešiak,…).

Malý stolík

Malý stolík je vhodný do väčších kúpeľní, kde je naň dosť miesta. Ak je to aj váš prípad pokojne si ho zaobstarajte. Či už bude vyzerať ako peň, alebo bude mať industriálny štýl a bude zo skla a kovu je len na vás. Nejde ale len o nový dekoračný prvok ale aj o praktického pomocníka. Môžete si naň uložiť knihu (ak radi vo vani čítate) alebo postaviť sviečky a dopriať si príjemný aromatický kúpeľ.

Polička vs. regál

Ak sa vám zdajú poličky nudné nahraďte ich regálom, v ktorom budú pletené košíky. Môžete si do nich ukladať všetko čo potrebujete. Regálom môžete nahradiť aj všetky skrinky. Kúpeľňa bude vďaka nim vzdušnejšia a priestrannejšia.