Family mountain biking on forest trail, front view

S príchodom jari a teplého počasia sa aj teambuildingy a utužovanie kolektívu presúva do prírody. Rafting, paintbal či futbalové zápasy. Existuje mnoho športov, ktoré sú vhodné na budovanie lepších vzťahov a dôvery na pracovisku. Jedným z nich môže byť práve cyklistika.

V Saganových pedáloch

Odkedy Peter Sagan získal titul majstra sveta, cyklistika sa stala zaujímavým a ostro sledovaným športom aj u nás. Veď kto by si nechal utiecť výkony tohto mladého talentu. Ak si teda vyberiete cyklotúru ako formu teambuildingu, prečo si ju s kolegami neokoreniť o malé súťaženie napríklad aj v tom, kto sa rýchlosťou či počtom najazdených kilometrov najviac priblíži Saganovi? Môže to byť zaujímavou výzvou či dokonca stávkou, keď len o pivo. Všetko však v rámci priateľského zápolenia.

Na bicykli naprieč Európou

Celá Európa ponúka mnoho cyklotrás, ktoré sú rajom pre vášnivých cyklistov, ale aj začiatočníkov. O lokality, ktoré sa oplatí prejsť na dvoch kolesách nie je núdza ani na Slovensku. Dohodnúť sa s kolegami, sadnúť na bicykle a rovno na nich niekam vybehnúť nie je problém, najmä ak máte cyklotrasy takpovediac hneď za rohom. Ak už však cestujete na miesto, ktoré je od vás vzdialené aj niekoľko desiatok či stoviek kilometrov, prevoz bicyklov môže byť náročnejší.

Šup s nimi na nosiče

V prípade, že nemáte k dispozícii dodávku či vozík, preprava môže byť jednoduchá s pomocou nosičov bicyklov. Cyklistom, ktorí sa bez dvojkolesových tátošov snáď nikam nepohnú netreba viac vysvetľovať. Ak však cestujete na poriadnu túru prvýkrát, informácie o nich sa asi zídu.

Dnes už existuje množstvo druhov strešných nosičov aj nosičov bicyklov na ťažné zariadenie. Jeden odvezie bez problémov aj štyri kusy a v aute potom ostáva dostatok miesta pre pasažierov aj batožinu. Aj napriek nosič na ťažné zariadenie sa jednoducho dostanete do kufra, ľahko ho pripevníte aj zložíte. Hlavné však je, že sa aj s bicyklami dostanete kamkoľvek.

Pohyb na čerstvom vzduchu, či už na korčuliach, kolobežke alebo bicykli je dobrým odreagovaním po náročných pracovných dňoch. Ak sa k tomu šéf nemá, navrhnite utužovanie vzťahov pri športe vy. A ak vám to náhodou neprejde, naložte bicykle na nosiče a vyberte sa objavovať cyklotrasy s rodinou či priateľmi.

 

FOTO: © Monkey Business / Dollar Photo Club