Doprajte si aj vy kvalitné športové oblečenie pre vaše outdoorové aktivity!
Doprajte si aj vy kvalitné športové oblečenie pre vaše outdoorové aktivity!

Správna turistická výbava je základným prvkom všetkých vašich turistických aktivít. Či už sa jedná o šport v zimnom alebo v letnom období, to čo máte na sebe môže ovplyvniť váš fyzický výkon. Je dôležité myslieť nie len na svoju výbavu, ale aj na to, čo budete mať na sebe. Je lepšie mať viacero vrstiev, ktoré si môžete zo seba v prípadnom teple zhodiť, ako mrznúť niekde v horách.

Outdoor oblečenie by ste za žiadnych okolností nemali podceňovať, je dôležité si oblečenie správne navrstviť a taktiež to, aký materiál je vhodný pre športové výkony. Aké športové oblečenie sa vám určite zíde a kde ho môžete nájsť?

Čo by vám nemalo chýbať na túre v horách?

Ak sa chystáte na turistiku, či už menej alebo viac náročnú, základným prvkom pre vás by mal byť váš turistický batoh. Miesto, kde si uložíte všetky potrebné veci vrátane jedla a pitia. Mal by byť dostatočne veľký na to, aby sa vám tam mohlo vojsť aj prípadné oblečenie navyše. Nemal by byť pre vás záťažou, ktorá by vám bránila vo výstupe.

Čo je ešte podstatnejšie ako to čo nesiete na chrbte? No predsa to, v čom budete kráčať. Zimné turistické topánky sú veľmi dôležité, pretože aj v náročnejších, snehom posypaných oblastiach by mali vaše chodidlá udržiavať v teple a suchu. Je dôležité aby nepremokli a aby boli natoľko ľahké, aby sa vám v nich dobre kráčalo. Outdoor obuv by mala byť dostatočne pevná, aby ste zabránili prípadnému zraneniu alebo nepohodlnej chôdzi. Kráčať by sa vám malo pohodlne a ľahko, obuv by mala byť vašou oporou a nie príťažou.

Aké ďalšie veci sa vám budú na túre hodiť?

Dôležitá je v horách aj dobrá viditeľnosť, niekedy sú podmienky menej priaznivé, čo býva príčinou zlého počasia. Ak vám bude do očí ostro svietiť slnko, nezabúdajte so sebou vždy pre istotu nosiť aj turistické okuliare, ktoré vás ochránia pred oslepením slnečnými lúčmi.

Ak sa chystáte stúpať na ľadové plochy, nezabúdajte na nesmeky, tzv. mačky, vďaka ktorým sa vám nebude šmýkať a vy budete môcť ľahšie prejsť terénom. Vaše chodidlá budú stáť pevne a nesmeky sa zaboria do miesta pod vami, takže vám nebude hroziť pošmyknutie. Dbajte na svoju bezpečnosť a túto turistickú výbavu si radšej so sebou pre prípad núdze vždy zoberte.

Ako sa vhodne obliecť na túru?

Môžete byť módnou ikonou aj v turistickom oblečení, prvoradé je ale to, aby ste sa cítili pohodlne, a aby vás oblečenie zohrialo. Dôležité je mať viacero vrstiev a oblečenie, ktoré vám len tak ľahko nepremokne. Vhodné sú napríklad nohavice na turistiku, vďaka ktorým budú vaše nohy v teple a bude sa vám v nich pohodlne kráčať. Obliecť si ich môžete aj na obyčajnú prechádzku, ale aj na poriadnu túru. Športujte s radosťou a v kvalitnom oblečení.