Pýtate sa, po čom ženy túžia? Určite po dokonalosti. Po dokonalých rysoch tváre, po dokonalej postave, po dokonalých vlasoch, po dokonalej pleti, po dokonalom štýle. Ženy rovnako túžia po kráse: svojej vlastnej aj svojho okolia. Preto trávia toľko času v kúpeľni pred zrkadlom, preto tak starostlivo nakupujú a vyberajú oblečenie, a preto sa ich šperkovnice prehýbajú pod obrovským množstvom bižutérie a drahých šperkov.

Ženy nikdy nemajú dosť náušníc. V šperkovnici každej z nich sa skrývajú minimálne jedny kruhové a veľa dám z tradície milujúcich rodín sa môže pochváliť zlatými náušnicami, ktoré dostali od babičky k 18. narodeninám. Vedľa elegantných perličiek majú šperkovnice rovnako kamienkami zdobené farebnými drahokamami vo všetkých odtieňoch dúhy: od ružových zafírov po fialové tanzanity po poblyskujúce opály. Samozrejme nechýbajú ani visiace náušnice, ktoré vedia pôvabne orámovať tvár a predĺžiť šiju. Náušníc rozhodne nikdy nie je dosť.

Ženy bažia po prsteňoch zo zlata, striebra či platiny. A to nielen po zásnubných a snubných, aj keď tie sú samozrejme najžiadanejšie a najobľúbenejšie. S iskrou v oku pravidelne nosia jednoduchý krúžok z bieleho zlata od milovaného muža, ktorý iba občas a pri zvláštnych príležitostiach vymenia za výrazný kúsok zdobený perfektne vybrúseným topásom alebo tanzanitom.

Ženy si prajú náhrdelníky z drahých kovov, ktoré vynikajú unikátnym designom alebo sa pýšia zaujímavým príveskom. Radi siahnu po šperku s nostalgiou vzbudzujúcim medailónom, ale nenechajú nepovšimnúť ani tenkú retiazku s klasickým olivínovým srdiečkom alebo opálovou slzou. Na plesy, svadby a vianočné večierky však schovávajú krémové a ružovkasté perlové náhrdelníky a jednoduché retiazky a oprášia diamantové náhrdelníky, ich bezfarebné i farebné kamene vo svetlách desiatok žiaroviek nádherne svietia.

Ženy vyhľadávajú jednoduché náramky, ktoré s obľubou vylepšujú zaujímavými príveskami a brúsenými či inak tvarovanými korálkami. Pred ich zrakmi sa neukryjú ani tenisové náramky, kde jeden drahokam sedí vedľa druhého, či šnúry navlečených ušľachtilých perál, ktoré omotané okolo krehkého zápästia narobia toľko parády.

Ženy túžia po šperkoch pre ich dokonalosť a krásu. Veď je neskonalo fascinujúce, čo všetko ide urobiť s kúskom kovu či kameňa. Stačí klenotníkova vízia a šikovné ruky brúsiča, ktorý v matne bledom neraste dokáže založiť oheň a prebudiť život.